ГоловнаНовини ЖКГУкраїнські будівельні норми спробують примирити із європейськими

Українські будівельні норми спробують примирити із європейськими

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України направило на розгляд уряду проект постанови «Про затвердження Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з норматив

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України направило на розгляд уряду проект постанови «Про затвердження Порядку застосування будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу». Про це повідомив Віце-прем'єр-міністр України – міністр Віктор Тихонов, інформує прес-служба урядовця.

Тихонов пояснив, що такий документ необхідний для визначення механізму одночасної дії будівельних норм, розроблених на основі національних технологічних традицій, та будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу. За словами урядовця, в Україні є чинними 228 будівельних норм технічного характеру, а також 145 будівельних норм з питань ціноутворення. Вагомою складовою цих норм є вимоги до проектування будівель, конструкцій та виробів.

«За державними будівельними нормами України, що розроблені на основі національних технологічних традицій, протягом багатьох років здійснюється проектування та будівництво об'єктів на території України. Водночас за ними складно вирішити питання міжнародної торгівлі конструкціями, виробами, вітчизняними проектами для будівництва за кордоном. Також залишаються не вирішеними питання будівництва об'єктів в Україні, що здійснюється закордонними фірмами, їх кредитування та страхування іноземними банками та страховими компаніями. Тому необхідно приймати рішення щодо переходу на застосування будівельних норм, гармонізованих з нормативними документами Європейського Союзу», - прокоментував В.Тихонов.

Віце-прем'єр-міністр уточнив, що проект постанови розроблено на виконання Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

 
Коментарі (0)