ГоловнаКоментаріАльтернативна енергетикаУкраїну скоро не буде видно за купами сміття

Україну скоро не буде видно за купами сміття

У світі немає жодного міста, яке б повністю переробляло своє сміття, про що я впевнено говорю, адже наш інститут займається цією проблемою з часів Радянського Союзу. У цьому році ми виграли тендер по розробці схеми санітарної очистки міста Києва, що є програмою дій зі збирання, вивезення та утилізац

У світі немає жодного міста, яке б повністю переробляло своє сміття, про що я впевнено говорю, адже наш інститут займається цією проблемою з часів Радянського Союзу. У цьому році ми виграли тендер по розробці схеми санітарної очистки міста Києва, що є програмою дій зі збирання, вивезення та утилізації всього сміття, що утворюється в місті, включаючи токсичні відходи. Тому говорити про сміттєспалювальні заводи не зовсім правильно. В Європі прийнято рішення взагалі відмовитися від сміттєспалювальних заводів, але це не означає, що виключається термообробка і термоутілізація ТПВ. Усе робиться для того, щоб знизити токсичність відходів, які утворюються, і щоб щось отримати в результаті переробки.

Кажуть, що завод «Енергія» пахне, але це не він пахне, а Бортницька станція аерації, що стоїть поруч і де обробляються стічні води. Завод «Енергія» майже 20 років тому виробив весь свій ресурс, але оскільки сміття дівати нікуди, він продовжує працювати. Він вимагає реконструкції, в ньому практично взагалі немає очищення. Цей завод будувався як пілотний проект, таких заводів усього було побудовано в чотирьох міста України. З них зараз ще іноді працює завод у Дніпропетровську і постійно – в Києві.

Кажуть, що київська влада щось робить для прилеглих до полігонів сіл. А куди вона дінеться, адже наше з вами сміття вивозиться поряд з цим селом, і тому це село повинно мати привілеї? Так, Пирогове не можна назвати полігоном, це, швидше за все звалище, а такі звалища у нас в кожному ліску. Тому я згоден, що сміття треба переробляти будь-яким чином.

Але хто буде платити за переробку сміття? У Європі, де йде переробка, це збиткове виробництво, яке в кінцевому підсумку оплачує людина. За «куб» сміття жителі платять в десятки разів більше, ніж ми, бо сміття йде на переробку. Якщо вам завтра скажуть, що кожна людина повинна платити за сміття, як за кордоном, 100 євро на місяць, чи зможете ви їх платити? Найстрашніше те, що ми не хочемо зрозуміти, що сміття – це корисний продукт, якщо його правильно використовувати. Але щоб його правильно використовувати, наші господині повинні перестати в один і той же пакет скидати всі відходи. В Америці взагалі заборонено скидання органічної фракції на сміття, там усі відходи продуктів повинні скидатися в каналізацію.

Чи потрібна термічна обробка сміття? Само собою, але тільки горючих фракцій, тому потрібно сміття розділяти. Лише в колишніх радянських країнах та країнах Варшавського договору залишилися загальні звалища, більше їх ніде немає.

Потрібно використовувати будь-які методи, тому що якщо ми не будемо вирішувати цю проблему, то дуже скоро України ми не побачимо. Будемо шукати, де наш чорнозем, тому що зверху лежатиме сміття.

Фото – «Главком»

 
Коментарі (0)