ГоловнаПублікаціїЕлектроенергетикаУкренерго роз'яснило за яким принципом визначаються об’єми електрики та ліміти, що отримує кожна область

Укренерго роз'яснило за яким принципом визначаються об’єми електрики та ліміти, що отримує кожна область

Укренерго повідомило, що за останні кілька тижнів надійшли десятки звернень щодо роз'яснення принципу визначення об’ємів електроенергії та лімітів, які отримує кожна область
Укренерго повідомило, що за останні кілька тижнів надійшли десятки звернень щодо роз'яснення принципу визначення об’ємів електроенергії та лімітів, які отримує кожна область. 
 
«Через пошкодження енергосистеми ракетними й дроновими атаками росіян електроенергії не вистачає, Укренерго як оператор системи розраховує доступні ліміти. При цьому враховується, скільки блоків електростанцій можуть виробляти електроенергію, стан мережі, попередній рівень споживання в цей період і низка інших параметрів», - йдеться у поясненні пресслужби компанії. 
 
Які принципи визначення лімітів? 
 
Укренерго спрощено пояснює на прикладі величезного пирога. 
 
«Уявіть компанію дорослих, яка постійно замовляла на обід пиріг. Умова була - кожен свій шматок зʼїдає без залишку. Всі завжди були ситі. І довгий час ситуація виглядала так: Василь (40 років, зріст 190 см, вага 100 кг, заробляє фізичною працею) - замовляв шматок, що складав 40% пирога; Марія (20 років, зріст 170 см, вага 65 кг) - замовляла 20% пирога; Михайло і Тетяна - традиційно зʼїдали по 15%; І найменший учасник обіду – Андрій – завжди був задоволеним шматком в 10%. Зазвичай господиня випікала для них пиріг вагою 1 кг, але обставини змінилися і продуктів стало вистачати лише на 0,5 кг. Тож шматки усіх гостей зменшаться на 50% від замовлених, хоча у їх долі від цілого пирога це будуть все ті ж 40%, 20%,15% і 10%. 
 
Василь з нашого прикладу - це низка регіонів, де багато важливих промислових підприємств та більша густота населення (живе більше людей), відповідно, там обсяг споживання буде більшим. Зменшення або збільшення лімітів для кожної області залежить виключно від розмірів пирога - загального обсягу електроенергії, який здатні виробити українські електростанції після 13 ракетних атак та 15 атак дронами. І збільшити чиюсь частку у розподілі лімітів можна тільки одним шляхом - зменшивши частку когось іншого. 
 
Як визначається розподіл пирога? 
 
Для розрахунку граничних обсягів споживання електроенергії кожне обленерго подає в Укренерго загальний прогноз споживання по своїй області, який має враховувати міграційні процеси, релокацію підприємств, фактичні зміни в загальному рівні й структурі споживання та середньомісячні температури по регіону. Укренерго розраховує у відсотках питому вагу кожної області в загальному обсязі споживання. 
 

Отримані відсотки Укренерго надає на розгляд Міністерства енергетики, воно їх аналізує та погоджує або, при виявленні суттєвих відхилень, надає пропозиції до коригувань. Після отримання доведених лімітів обленерго розподіляють наявний обсяг електроенергії таким чином: насамперед заживлюється критична інфраструктура (водоканали, теплопостачання, лікарні, оборонні підприємства). Список об’єктів критичної інфраструктури визначають місцеві військові адміністрації», - зазначили в Укренерго. 

 
Коментарі (0)