ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГ«Укренерго»: Що б здешевити електроенергію, її потрібно більше імпортувати

«Укренерго»: Що б здешевити електроенергію, її потрібно більше імпортувати

Сьогодні європейська електроенергія вільно надходить тільки в "острів Бурштинської ТЕС", який працює синхронно з ENTSO-E

Сьогодні європейська електроенергія вільно надходить тільки в "острів Бурштинської ТЕС", який працює синхронно з ENTSO-E.

Чим можна допомогти в ситуації, коли дешева електроенергія виведена з вільного ринку, а дорогу хочуть продавати якомога дорожче, та й то не завжди? Перше, що варто було б зробити, - створити конкурентне середовище серед виробників електроенергії. Чи не з'являться у нас найближчим часом і нові власники традиційної генерації. Тому треба зберегти і розширити імпорт електроенергії з Європи в "острів Бурштинської ТЕС" і відкрити його на решті території ОЕС України.

Про це в своїй статті для ZN.UA пише Всеволод Ковальчук, керівник НЕК "Укренерго". За його словами, сьогодні європейська електроенергія вільно надходить тільки в "острів Бурштинської ТЕС", що працює синхронно з ENTSO-E. У липні імпортери завели туди 171 тис. МВт ∙ год зі Словаччини та Угорщини. В ОЕС України, відрізаною від ENTSO-E, за той же час імпортували 104 тис. МВт ∙ год з Білорусі.

"Зараз українське законодавство відповідно до європейських вимог і міжнародним зобов'язанням дозволяє безперешкодний доступ для імпорту електроенергії з будь-якого напрямку. І ці можливості стосуються також Російської Федерації, яка проявляє агресію по відношенню до України. Тому якщо хтось захоче імпортувати звідти електроенергію в ОЕС України і тим самим посилити нашу енергетичну залежність від агресора, ні у кого не знайдеться законних важелів, щоб перешкодити цьому. І треба сказати, в бізнес-середовищі вже є ті , Хто хотів би це зробити, про що "Укренерго" вже поінформувало РНБО ", - відзначає автор.

На його думку, треба треба прискорити початок роботи ринку допоміжних послуг. Для цього "Укренерго" запропонувало регулятору встановити перехідний період, під час якого виробники електроенергії могли б тимчасово отримувати "плату за готовність" ще до того, як закінчать перевірку свого обладнання. Таким чином, вони могли б відшкодувати витрати на резервування потужностей для балансування енергосистеми, і ніякого дефіциту резервів не було б.

Керівник "Укренерго" підкреслює, що запуск ринку допоміжних послуг, з одного боку, дозволить вирішити проблему резервів і підвищить безпеку енергопостачання. З іншого - в умовах обмеженого спецобязательствамі і ціновими порогами ринку це вплине на зростання ціни електроенергії, оскільки в її собівартості буде врахована також "плата за готовність".

 

 
Коментарі (0)