ГоловнаНовини ЖКГУкрзалізниця розділить фінансові потоки

Укрзалізниця розділить фінансові потоки

Залізничники сподіваються, що до кінця року закон по реформуванню залізничного транспорту буде прийнято, і вже з січня 2012 року розпочнеться сам процес реформування. Про це під час інтерв'ю «Комментариям» повідомив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак, інформує прес-служба Міністерства

Залізничники сподіваються, що до кінця року закон по реформуванню залізничного транспорту буде прийнято, і вже з січня 2012 року розпочнеться сам процес реформування. Про це під час інтерв'ю «Комментариям» повідомив генеральний директор Укрзалізниці Володимир Козак, інформує прес-служба Міністерства інфраструктури України.

«Думаю, що законопроект по реформуванню залізничного транспорту України вже у червні буде схвалений урядом і переданий на розгляд до Верховної Ради України», — зазначив Володимир Козак.

Основне завдання реформування – трансформація залізничного транспорту України у відкрите акціонерне товариство, яке здатне забезпечити економіку і населення країни якісними перевезеннями. «Першочерговими кроками реформи є проведення реальної оцінки вартості основних фондів, розділення фінансових потоків кожного напрямку діяльності. Такі заходи створять умови для приватних інвестицій, насамперед у вантажні перевезення. Паралельно з цим буде забезпечений рівний доступ до інфраструктури, незалежно від форм власності. Також буде розділена соціальна відповідальність між залізницями і державою, адже перехресне субсидування пасажирських перевезень за рахунок вантажних у сумі близько 5 млрд. грн. на рік не може продовжуватися до нескінченності», — наголосив генеральний директор Укрзалізниці.

Також Володимир Козак розповів, що пожвавлення процесу з підготовки реформування залізничного транспорту України вже отримало позитивну оцінку міжнародних інвестиційних інститутів. «У мене вже були зустрічі з представниками Світового банку, ЕБРР та іншими, які нас запевнили у готовності до співпраці за умови скорішого реформування», —сказав генеральний директор Укрзалізниці.

 
Коментарі (0)