ГоловнаКоментаріАльтернативна енергетикаФормування ринку альтернативної енергетики набирає обертів

Формування ринку альтернативної енергетики набирає обертів

Чиновники вважають, що ринок української альтернативної енергетики буде сформований дуже швидко. Тому через кілька років країна вийде на вищий рівень споживання відновлювальних джерел енергії.

Україна через кілька років – до 2020 року зможе вивести рівень споживання відновлювальних джерел енергії на рівень 11%. Про це заявив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Роман Абрамовський, передає прес-служба відомства.

Так, за словами чиновника – це єдиний шлях до енергетичної незалежності України.

«Україна до 2020 року планує довести споживання відновлюваних джерел енергії до 11% в загальному балансі. Ринок альтернативної енергії буде сформований дуже швидко. І вже є підприємства, які готові виробляти, постачати та підключати теплову енергію для населення. Головне це комплексний підхід для постачання теплової енергії всім споживачам. Інвестори чекають прийняття цих рішень і запуску цього механізму», - зазначив заступник Міністра.

Що ж стосується переходу на альтернативні види енергії в багатоповерхових будинках, то чиновник вважає, що виходом у такій ситуації є використання локальних котелень, які матимуть змогу генерувати тепло для кількох будинків одночасно.

«Але я впевнений, що для централізованого теплопостачання немає альтернативи. А для того, щоб централізоване теплопостачання працювало на альтернативних джерелах енергії треба зробити так, щоб всі споживачі мали можливість приєднатися до цих мереж. А виробники енергії отримували компенсацію від різниці в тарифах теплової енергії для населення», - зауважив Роман Абрамовський.

Зауважимо, що саме такі показники через п’ять років повинні фіксуватись в Україні, згідно з умовами вступу до Європейського енергетичного співтовариства. Станом на 2012 рік, відновлювані джерела енергії становили лише 2% від енергоспоживання у країні.

Однак, експерти вважають, що Україна вже досягла показників відновлювальних джерел енергії в 11%.

Читайте також: Альтернативна енергетика: чи бути розвитку?

«За останні три роки в Україні за рахунок прийнятих рішень на законодавчому рівні, які сьогодні актуалізовані законопроектом №2010д, в частині зменшення тарифів на «зелену» енергію, проекти відновлювальної енергетики активно розвивались. За підсумками 2014 року електростанціями на вітро-, геліо- та біомасі в Україні вироблено 1,7 млрд кВт/годин., ще 9 млрд кВт/годин. забезпечили гідроелектростанції (ГЕС та ГАЕС), що разом складає близько 11,8% виробництва електроенергії в Україні» - заявив Міністр палива і енергетики (2005-2006 рр.) Іван Плачков.

 
Коментарі (0)