ГоловнаКоментаріУряд має не обіцяти списати борги ЖКГ, а робити так, щоб цих боргів не було

Уряд має не обіцяти списати борги ЖКГ, а робити так, щоб цих боргів не було

Жодного «оздоровлення» ЖКГ і ТЕК в Україні після списання боргів не буде і бути не може, бо списують борги насамперед олігархічним структурам, як от обленерго, добра половина з яких приватні. Якщо якомусь комунальному водоканалу чи ТКЕ щось і «вибачать», то це будуть копійки, які не вирішують проб

Жодного «оздоровлення» ЖКГ і ТЕК в Україні після списання боргів не буде і бути не може, бо списують борги насамперед олігархічним структурам, як от обленерго, добра половина з яких приватні. Якщо якомусь комунальному водоканалу чи ТКЕ щось і «вибачать», то це будуть копійки, які не вирішують проблеми в цілому, бо треба змінювати політику держави у цій сфері загалом і докорінно.

«Ціну на газ для теплопостачальних підприємств ДК «Газ України» підняв з 1 серпня 2010 року на 50%. Поки НКРЕ затвердила нові, на 25% вищі, але все ж збиткові тарифи на тепло і гарячу воду, і вони з 1 лютого почали діяти в Тернополі, місцеве теплокомуненерго півроку нарощувало борги за «блакитне паливо», сподіваючись на регулярно обіцяну Урядом компенсацію. У результаті «Тернопільміськтеплокомуненерго», розраховуючись на 57% (а це один з кращих показників у державі) за газ, боргу за нього назбирало майже 60 млн. грн.

Аж нарешті 11 травня 2011 року з'явилась 503 постанова Кабміну, яка передбачає субвенцію з держбюджету на компенсацію різниці у тарифах станом... на 1 січня 2011 року. «Тернопільміськтеплокомуненерго» мали б компенсувати за цією постановою 35 млн. грн. А решта, після 1 січня 2011 року - як з цим бути?

Мешканці Тернополя сплачують за комунальні послуги чи не найкраще в Україні, а їх регулярно попереджають посеред зими про відключення тепла чи гарячої води, тому ситуацію треба вирішувати інакше. Усі важелі тарифів у руках нинішньої влади, і саме вона має подбати, аби підприємства ЖКГ і ТКЕ працювали без збитків, а не обіцяти їм заднім числом якісь компенсації чи списання боргів. Звісно, якщо нинішня влада не хоче довести ці підприємства до банкрутства - і тоді віддати їх у руки близьких до себе олігархів...

 
Коментарі (0)