ГоловнаНовини ЖКГЗаконодавствоУряд схвалив завершення анбандлінгу НАК «Нафтогаз України»

Уряд схвалив завершення анбандлінгу НАК «Нафтогаз України»

Кабінет Міністрів України схвалив документ, який визначає терміни відокремлення від газового монополіста України НАК «Нафтогаз України» функції транспортування і зберігання газу.
Кабінет Міністрів України схвалив документ, який визначає терміни відокремлення від газового монополіста України НАК «Нафтогаз України» функції транспортування і зберігання газу. Відповідне рішення було ухвалено сьогодні на засіданні Уряду.
 
Постанова КМУ передбачає механізм і терміни передачі майна Уктрансгазу новому незалежному газовому оператору України – ПАТ «Магістральні газопроводи України» для початку повноцінної роботи. Це, зокрема, магістральні газопроводи, підземні сховища, сервісні служби.
 
Протокольним рішенням акціонер «Нафтогазу» - Уряд України доручив Правлінню компанії, а також Укртрансгазу та ПАТ «Магістральні газопроводи України» невідкладно забезпечити підготовчі заходи для своєчасної реалізації даної постанови КМУ, яка набере чинності після остаточного рішення Стокгольмського арбітражу, винесення якого заплановано на кінець цього місяця.
 
Незалежний оператор газотранспортної системи України – ПАТ «Магістральні газопроводи України» створений Урядом України 9 листопада 2016 року на виконання вимог Третього енергетичного пакета ЄС.
 
Акції МГУ зареєстровані Комісією з цінних паперів, забезпечено належне фінансування незалежного оператора, визначено чіткий перелік активів, який необхідний для його функціонування, та покроковий план їх передачі. Також проведено прозорий конкурс з відбору незалежної Наглядової ради ПАТ «МГУ».
 
Коментарі (0)