ГоловнаНовини ЖКГУтилізація ТПВВ ЄС остаточно заборонили одноразовий пластик

В ЄС остаточно заборонили одноразовий пластик

До 2021 року в ЄС заборонять низку одноразової пластикової продукції, такої як одноразовий посуд, трубочки для пиття, ватні палички. Відповідну директиву схвалила Рада ЄС.
Рада Євросоюзу схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС деяких одноразових пластикових виробів, для яких існує альтернатива, про це повідомляє DW.
 
Рада ЄС у вівторок, 21 травня, схвалила директиву, яка передбачає заборону в ЄС деяких одноразових пластикових виробів, для яких існує альтернатива. Про це повідомляється на сайті Ради ЄС. Нинішнє затвердження є заключним етапом процедури ухвалення відповідної директиви, за яку раніше проголосував Європарламент.
 
"Однією з основних цілей цієї директиви є зменшення кількості пластикових відходів, які ми створюємо. Згідно з новими правилами, пластикові тарілки, столові прибори, трубочки для пиття, тримачі для повітряних кульок та ватні палички одноразового використання будуть заборонені до 2021 року", - йдеться у повідомленні Ради ЄС.
 
Крім того, до 2029 року дев'ять з десяти використаних пластикових пляшок повинні бути зібрані у сміття відсортованими. А пластикові пляшки, які наявні в продажу, до 2025 року повинні містити щонайменше чверть матеріалу, придатного для переробки, а до 2030 року - 30 відсотків.
 
Крім того, директива передбачає можливість притягати до відповідальності виробників пластикової продукції, а також  - залучати тютюнову галузь до відшкодування коштів за утилізацію недопалків.
 

Тепер уряди країн-членів ЄС мають два роки, щоб привести свої національні законодавства у відповідність до нових норм. 

 
Коментарі (0)