ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГВ Києві за куріння у заборонених місяцях стягнули 667 тисяч гривень штрафів

В Києві за куріння у заборонених місяцях стягнули 667 тисяч гривень штрафів

В службі, які слідкує за дотриманням прав споживачів розповіли, куди можна поскаржитися.

 

В службі, які слідкує за дотриманням прав споживачів розповіли, куди можна поскаржитися.

Держпродспоживслужба в Києві виписала найбільший штраф за порушення бездимного законодавства в Україні. Йдеться про 543 тисячі гривень, які має заплатити заклад, де не дотрималися правил щодо куріння. 

Загалом за останній тиждень на користь держави в Києві було сплачено 667 тис. грн за порушення антитютюнового законодавства. У добровільному порядку заплатили 94 тис. грн й додатково виконавча служба стягнула примусово 30 тис. грн. 

«Якщо Ваше право на повітря вільне від тютюнового диму порушили, повідомте Держпродспоживслужбу, якщо порушення у Києві або через сервіс Центру громадського здоров’я», - йдеться у повідомленні служби, яка слідкує за дотриманням прав споживачів.

Нагадаємо, що у грудні 2021 року ВР ввела нові правила для тих, хто курить. Частина цих змін запрацювала з липня 2022 року. Тоді заборонили куріння вейпів та кальянів у місцях, в яких вже заборонено курити звичні цигарки - школах, лікарнях, закладах харчування та на робочих місцях. 

Крім того, серед нововведень закону було: 

запровадження медичних попереджень на пачках електронних сигарет та рідин до них, а на сигаретах медичне попередження збільшиться до 65 % від розміру упаковки;

заборона продажу сигарет зі смаками та ароматами (фруктів, ягід чи солодощів) — наразі це діє як своєрідний «гачок» і приманка для залучення дітей до куріння;

заборона реклами та стимулювання продажу тютюнових виробів, електронних сигарет і рідин до них, пристроїв для нагрівання тютюну.

За порушення цих вимог курцям загрожує першого разу до 170 грн штрафу. За повторне порушення впродовж року можуть покарати штрафом у 340 грн. Для закладів максимальним може бути 15 тис. грн штрафу.

Крім того, Кабмін 11 серпня 2023 року ухвалив рішення, згідно з яким, сайти виробників та імпортерів електронних сигарет та систем нагрівання тютюну будуть перевіряти вік відвідувачів. У перелік таких сайтів потрапляють сторінки, які містять інформацію про:

продаж,

обслуговування,

та комплектуючі тютюнових та нікотиновмісних виробів.

Вхід на сайти із продажу тютюнових систем та електронних сигарет буде здійснюватися за документами, які підтверджують вік відвідувача.

 

 

 
Коментарі (0)