ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаВ Києві відбувся марш на захист історичного середовища міста

В Києві відбувся марш на захист історичного середовища міста

Жителі Києва вчора вдруге провели марш на захист Києва, забудови його історичної частини та руйнування пам'яток архітектури внаслідок забудови, повідомляє радіо "Свобода". Марш відбувся під гаслами на підтримку Андріївської церкви, Андріївського узвозу та Київського Дитинця (Десятин

Жителі Києва вчора вдруге провели марш на захист Києва, забудови його історичної частини та руйнування пам'яток архітектури внаслідок забудови, повідомляє радіо "Свобода".

Марш відбувся під гаслами на підтримку Андріївської церкви, Андріївського узвозу та Київського Дитинця (Десятинки).

У марші взяли участь понад двісті осіб, серед яких - пересічні кияни, активісти громадських ініціатив "Збережи старий Київ", "Я - киянин", відомі політики та митці. Київські студенти влаштували театралізоване дійство, сатиру на київських чиновників та забудовників.

Як повідомив радіо "Свобода" один із організаторів маршу, правник Ігор Луценко, "через злочинні будівництва на Десятинній вулиці та Андріївському узвозі, під загрозою руйнування - окраса Києва, шедевр українського бароко Андріївська церква. На її реконструкцію й укріплення у держави коштів не знайшлось. На фундаменті Десятинної церкви влада та Українська православна Церква (Московського Патріархату) планує побудувати сучасний храм. Це назавжди знищить історичні фундаменти".

Голова Комісії з питань культури Київської міськради Олександр Бригинець зазначив, що влада діє всупереч чинному законодавству, яке забороняє будівництво сучасних споруд у безпосередній близькості до пам'яток історії та культури. До того ж, побудова елітного житлового комплексу біля стін Софії Київської та наміри забудувати фундамент Десятинної церкви суперечить міжнародним конвенціям із захисту історичних територій, які Україна ратифікувала і має дотримуватись, нагадав Бригинець.

Учасники маршу протесту передали до Київради, Київської міської держадміністрації та адміністрації Президента України свої вимоги. Серед них - зупинити забудову та знищення історичного середовища Києва, захистити зелені зони міста від забудовників, відкрити для громадськості Державний реєстр нерухомих пам'яток України і надалі публікувати будь-які зміни до нього. Кияни також вимагають ввести мораторій на виселення або приватизацію музеїв, бібліотек і книгарень; забезпечити усі громадські місця достатньою кількістю сміттєвих урн для роздільного збору сміття, тощо.

 
Коментарі (0)