ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГВ Мінсоцполітики розповіли, як збільшити пенсію

В Мінсоцполітики розповіли, як збільшити пенсію

У Міністерстві соціальної політики закликали українців працювати як можна довше

 

У Міністерстві соціальної політики закликали українців працювати як можна довше. Це допоможе нараховувати пенсії нинішнім пенсіонерам, а також збільшити розмір власної виплати - на 30%.

Про це повідомила заступниця міністра соцполітики Дарина Марчак. Вона заявила, що про підвищення пенсійного віку в цілому не йдеться, тому що значна частина українців йде на заслужений відпочинок раніше за 60 років. І ще більше зростання ліміту буде несправедливим: не можна вирішувати проблеми системи за рахунок тих, хто й зараз працює довше за інших. Але люди мають бути зацікавлені у пізньому виходу на пенсію.

"По-перше, це суттєво збільшить вашу власну пенсію. Приміром, якщо ви отримуєте сьогодні заробітну плату на рівні середньої по країні, у вас уже 35 років стажу, то ви маєте право вийти на пенсію в 60 років. Але якщо ви добровільно відтермінуєте свій вихід на пенсію до 65 років, то розмір вашої пенсії збільшиться з 5424 грн до 7050 грн (або на 30%). По-друге, це просто зараз збільшуватиме обсяг єдиного внеску, який сплачується особами, що працюють, до Пенсійного фонду, і завдяки цьому ПФУ зможе платити вищі пенсії тим, хто вже перебуває на пенсії", - зазначила чиновниця.

Нагадаємо, що за кожен додатковий місяць праці після 60 років пенсія зростає на 0,5%. Якщо відстрочка виходу на пенсію становить 5 років, то підвищення складе 0,75%.

Вказано, що в Україні функціонують тільки солідарна пенсійна система та приватні накопичувальні системи. Накопичення у недержавних фондах роблять лише 10% офіційно працюючих, це близько 900 тисяч осіб. Дарія Марчак наголосила, що слід впровадити обов’язкове накопичення: ухвалювати закон, необхідні підзаконні акти. Всього - близько 100 нормативних актів, що займе кілька років роботи.

 

 

 
Коментарі (0)