ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГВ НБУ обіцяють реально здешевити кредитні ставки

В НБУ обіцяють реально здешевити кредитні ставки

Зниження кредитних ставок в Україні до рівня 12% річних, є реальним завданням.

Зниження кредитних ставок в Україні до рівня 12% річних, є реальним завданням. 

Про це заявив журналістам голова Національного банку України Яків Смолій, коментуючи питання про реалістичність відповідної заяви прем'єр-міністра Олексія Гончарука. 

«Це абсолютно реальні цифри щодо вартості ресурсів. Якщо ми задекларували облікову ставку на рівні 8%. І маржу, в яку закладають банки свої ризики, можна скоротити до 3-4%, то ми отримаємо чисто математичною дією 12», - сказав голова НБУ. 

Смолій підкреслив, що зниження облікової ставки необхідне, але це не єдина умова, і потрібна імплементація закону про захист прав кредиторів, судова реформа. За його словами, в комплексі ці дії дадуть можливість знизити вартість кредитів для бізнесу і населення. 

Як повідомллось раніше, прем'єр-міністр України Олексій Гончарук під час свого виступу у Верховній Раді назвав одним із головних пріоритетів нового уряду здешевлення кредитів для розвитку економіки. Національний банк сьогодні, 5 вересня, оголосив рішення про зниження з 6 вересня облікової ставки до 16,5% річних після її зниження в липні до 17% річних.

 

 
Коментарі (0)