ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГНКРЕКП планує зобов'язати газовидобувні компанії платити за вхід у ГТС

НКРЕКП планує зобов'язати газовидобувні компанії платити за вхід у ГТС

Український тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі та більше ніж утричі перевищує середньоєвропейський рівень

 

Національна комісія, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг з 1 квітня 2017 року зобов'яже всі компанії, які видобувають газ в Україні, платити тариф за вхід в Газотранспортну систему в розмірі 296,80 гривень за тисячу м3.

Про це йдеться у повідомленні «Економічної правди» з посиланням на повідомлення Асоціації газодобувних компаній України.

У повідомленні зазначається, що АГКУ підтримує гармонізацію законодавства України в частині функціонування ринку природного газу за європейськими стандартами.

«Зокрема, ми поділяємо нагальну потребу у переході на принципи тарифікації послуг оператора ГТС, засновані на стягненні оплати на пунктах входу/виходу газотранспортної системи», - йдеться у заяві АГКУ.

При цьому АГКУ зазначає, що  аналіз доступних практик європейських країн показує, український тариф за вхід в ГТС є чи не найвищим у Європі та більше ніж утричі перевищує середньоєвропейський рівень.

«Ми звертаємо увагу, що впровадження Регулятором такого тарифу призведе до створення додаткового фінансового обтяження для газодобувної галузі в розмірі 218 млн доларів США на рік, що співставне з додатковим оподаткуванням 5,5% ренти на газ, що видобувається (за середньої ціни на газ 200 дол./тис. м3)», - наголошує АГКУ.

Крім того зазначається, що газовидобувачі в Україні несуть додаткові витрати, зводячи за свій кошт комерційні вузли обліку і компресорні станції на виробництвах. 

«Газовидобувні підприємства користуються власними активами для закачування природного газу в транспортну систему, у той час як компанії, які поставляють імпортний газ, використовуючи виключно транскордонні потужності, які побудовані та експлуатуються ПАТ «Укртрансгазом», - додає АГКУ.

Також у повідомленні говориться, що такі дії НКРЕКП спричинять погіршення привабливісті газовидобувної галузі для інвестора.    

НКРЕКП здійснює державне регулювання діяльності суб'єктів природних монополій в електроенергетиці, теплопостачанні, нафтогазовому комплексі, централізованому водопостачанні та водовідведенні, переробці та захороненні побутових відходів, а також забезпечує проведення цінової і тарифної політики в цих сферах.

 
Коментарі (0)