ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГВ Раді вважають передчасним запровадження накопичувальної системи

В Раді вважають передчасним запровадження накопичувальної системи

Комітет соцполітики не зміг прийти до консенсусу щодо рекомендацій по пенсійній реформі і переніс розгляд цього питання на наступне засідання

Комітет соцполітики не зміг прийти до консенсусу щодо рекомендацій по пенсійній реформі і переніс розгляд цього питання на наступне засідання.

Одним із пунктів порядку денного Комітету Верховної ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на засіданні 2 грудня було схвалення Рекомендацій за підсумками слухань у Комітеті. Темою цих слухань були проблеми реформування пенсійного забезпечення. Одним із ключових підсумків слухань мав бути висновок про потребу запровадження накопичувальної пенсійної системи.

Дещо забуту дискусію про запровадження накопичувальної системи пенсійного забезпечення на заміну солідарній декілька місяців тому оживив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, який заявив, що за 15 років пенсії буде платити нічим. І хоча відповідний законопроєкт Галини Третьякової надійшов до Верховної Ради майже рік тому, питання реформування виплати пенсії отримало рух лише нещодавно. Втім, рух цей не завжди вдалий. Так, ГНЕУ зазначило, що пропозиція депутатки може призвести до порушень прав громадян, зважаючи на те, як подібні реформи показали себе у країнах з невисоким рівнем доходів. А Антикоркомітет прямим текстом зазначив, що недержавний пенсійний фонд має ризик перетворитися на фінансову піраміду і корупційну схему розкрадання коштів.

У підсумку, під час обговорення Рекомендацій члени комітету та присутні також не були одностайні щодо змісту рекомендацій. Так, народний депутат Микола Бабенко наголосив, що запровадження накопичувальної системи є передчасним та що вона не буде належним чином функціонувати в українських реаліях.

Також зауваження до проєкту рекомендацій висловила і Федерація профспілок. Зокрема, вони наголосили на потребі виключити з рекомендацій прискорений розгляд законопроєкту про накопичувальну пенсійну систему.

Зважаючи на таку кількість зауважень та потребу врахувати їх всі у новому проєкті рекомендацій головуючий запропоновував відкласти винесення рішення з цього питання до наступного засідання для доопрацювання документу.

 
Коментарі (0)