ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаВ Україні близько 45 тисяч домогосподарств встановили "домашні" СЕС

В Україні близько 45 тисяч домогосподарств встановили "домашні" СЕС

На кінець торішнього року в Україні нараховувалося близько 45 тисяч домогосподарств, які використовують сонячні панелі. Загальна потужність "домашніх" СЕС перевищила 1,2 ГВт
На кінець торішнього року в Україні нараховувалося близько 45 тисяч домогосподарств, які використовують сонячні панелі. Загальна потужність "домашніх" СЕС перевищила 1,2 ГВт, такі цифри повідомила пресслужба Держенергоефективності.
 
У трійку регіонів-лідерів за кількістю встановлених родинами СЕС увійшли такі області:
 
- Дніпропетровська – 6466 СЕС загальною потужністю 183 МВт,
 
- Закарпатська – 3744 СЕС загальною потужністю 109 МВт;
 
- Тернопільська – 3447 СЕС загальною потужністю 98 МВт.
 
"За розрахунками агентства, домогосподарства із встановленими сонячними станціями загальною потужністю 1205 МВт в середньому за рік можуть виробляти близько 1400 млн кВт-год. електричної енергії. Для порівняння цього достатньо, щоб забезпечити близько 460 тис. домогосподарств "чистою" електроенергією. Фактично, домогосподарства із СЕС сприяють розвитку малої енергогенерації та розвитку такого напряму, як "прос’юмери". Це відповідає вимогам 4-му енергетичному пакету ЄС. Безсумнівно, використання сонячних панелей дає змогу домогосподарствам забезпечувати свої потреби в електроенергії і ставати більш енергоефективними, а також заощаджувати витрати на електричну енергію", - йдеться у повідомленні.
 
Зазначається, що з 45 тис. домогосподарств приблизно третина - або 15 тис. - встановили сонячні панелі протягом 2021 року.
 
Нагадаємо, у 2020 році приватні домогосподарства підключили 7963 домашні сонячні електростанції загальною встановленою потужністю 226 МВт.
 

На кінець 2019 року нараховувалося близько 22 тис. родин, які перейшли на СЕС, на кінець 2018 року - таких домогосподарств було у чотири рази менше – лише 7450. 

 
Коментарі (0)