ГоловнаНовини ЖКГУтилізація ТПВВ Україні можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок

В Україні можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок

В Україні у громадських місцях можуть з’явитися автомати для збору пластикових пляшок. Відповідні зміни планується внести у державні будівельні норми щодо благоустрою.

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує проаналізувати та вивчити закордонний досвід із влаштування спеціальних автоматів для збору пластикових та алюмінієвих пляшок – так званих «фандоматів» у громадському просторі.

Відповідні зміни планується внести у державні будівельні норми щодо благоустрою.
 
У багатьох країнах Європи та світу на вулицях в місцях масового скупчення людей можна зустріти фандомати. Це автомати, які обмінюють пластикові та інші пляшки, наприклад, алюмінієві, на гроші або спеціальні чеки, за які можна купити, приміром, корм для тварин або пакети для собак. Це дуже потрібна ініціатива, яка заохочує людей до розумного збору і використання пластику та покращення екологічного стану міст. 
 
"В Україні це теж могло би спрацювати, тому наразі хочемо більш детально вивчити іноземний досвід для внесення відповідних змін у державні будівельні норми. Поки що орієнтовний розрахунок такий: 1 фандомат на 5 тисяч людей», – говориться у повідомлені пресслужби міністерства.
 
Фандомати отримали свою назву від німецького слова «pfand», яке дослівно перекладається як «застава». Такі автомати можуть визначати об’єм і вагу тари, а сканер – розпізнавати близько 30 тисяч штрих-кодів і в точності ідентифікувати об’єкт.
 
Державні будівельні норми – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
 
Коментарі (0)