ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВ Україні тарифи на ЖКП зросли на 13% за рік

В Україні тарифи на ЖКП зросли на 13% за рік

В Україні здорожчали комунальні послуги За рік – з квітня-2023 до квітня-2024 – тарифи збільшились загалом на 12,9%

 

В Україні здорожчали комунальні послуги За рік – з квітня-2023 до квітня-2024 – тарифи збільшились загалом на 12,9%. При цьому, наприклад, конкретно електроенергія здорожчала одразу на 69,7%, тоді як ціна низки послуг залишилась на колишньому рівні.

Про загальне зростання тарифів повідомили в Держстаті. За його даними, крім електроенергії також здорожчали:

послуги з управління багатоквартирними будинками – на 5,1%;

утримання та ремонт житла – на 3,2%;

прибирання сміття – на 1,6%.

Раніше ж перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко ("Батьківщина") повідомив, що підвищити тариф на електроенергію для українців можуть уже найближчим часом. Очікується, що це може статися вже з 1 червня, а ціну буде збільшено до 3,5-4 грн/квт*год.

"Уряд реально готує підвищення ціни на електроенергію для населення. Мій прогноз – це відбудеться з 1 червня. Я знаю, що обговорюється ціна в діапазоні 3,5-4 грн/квт*год", – йдеться у повідомленні.

При цьому він нагадав, що поточний тариф – пільговий. Тобто українці платять за електрику за ціною, нижчою від ринкової.

Нині в Україні діє тариф 2,64 грн/кВт*год. Тож за травень сім'я з трьох осіб, яка має у квартирі електроплиту та бойлер і споживає 300 кВт*год електроенергії на місяць, заплатить за світло 792 грн.

 

 
Коментарі (0)