ГоловнаВибір редакціїЗаконодавствоВ Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель

В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель

В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель. Таку практику розпочато відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», розробленого згідно із європейськими нормами
В Україні впроваджується сертифікація енергоефективності будівель. Таку практику розпочато відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», розробленого згідно із європейськими нормами, про це повідомила пресслужба Держенергоефективності.
 
Енергетичний сертифікат – це документ, який містить чітку інформацію про клас енергоефективності будинку та його характеристики: коли будинок був збудований, скільки енергії споживає, які заходи з термомодернізації потрібно впровадити.
 
Завдяки сертифікату людина може зрозуміти, наскільки енергоефективний будинок і скільки доведеться заплатити за комунальні послуги, проживаючи у такому будинку.
 
Водночас під час сертифікації енергоаудитор визначить, що потрібно зробити, щоб зменшити енергоспоживання та відповідно комунальні платежі.
 
Якщо говорити про житлові будинки, то сертифікат є обов’язковим для об’єктів будівництва та будівель, де запланована термомодернізація за державної підтримки (наприклад, через Фонд енергоефективності).
 
Як отримати енергосертифікат?
 
Потрібно знайти кваліфікованого атестованого енергоаудитора за допомогою бази даних на сайті Держенергоефективності.
 
Енергоаудитор проводить сертифікацію та надає пакет документів до Держенергоефективності, закріплюючи їх цифровим підписом.
 
Агентство своєю  чергою здійснює первинну перевірку сертифікату та додає його до бази даних на сайті.
 

Нагадаємо, станом на кінець січня 2020 р. енергоаудитори видали більше 1650 енергетичних сертифікатів будівель, з яких понад 500 – для житлових будинків. 

 
Коментарі (0)