ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВведено нові норми споживання електрики і газу для субсидіантів

Введено нові норми споживання електрики і газу для субсидіантів

При призначенні субсидії на площу житла понад затверджену, норма може бути збільшена на 30%.

 

При призначенні субсидії на площу житла понад затверджену, норма може бути збільшена на 30%.

В опалювальному сезоні 2018-2019 рр. діятимуть нові норми споживання електрики і газу для оплати опалення.

Про це повідомляє ІА ZIK з посиланням на Хвилю.

Уряд України змінив обсяги використання енергоресурсів для опалення житлових приміщень. Нові норми прописані в постанові Кабміну №329 від 27 квітня 2018 року.

З 1 травня нинішнього року діють нові норми споживання природного палива і електрики:

4,5 куб. м на газ на 1 кв. м площі – замість норми 5 куб. м, яка діяла в опалювальному сезоні 2017-2018 рр.;

30 кВт на 1 кв. м площі – замість норми 51 кВт, яка діяла в опалювальному сезоні 2017-2018 рр.

При призначенні субсидії на площу житла понад затверджену, норма може бути збільшена не більше як на 30%. «Все, що вимірюється лічильником і на що надається житлова субсидія, в разі невикористання наданої допомоги, за результатами сезону буде повертатися в бюджет країни. В тому числі, невикористана субсидія на газ і електроенергію, яка не використовується для опалення», йдеться в повідомленні.

У повідомленні на сайті проекту teplo.gov.ua йдеться, що в 2017 році за результатами опалювального сезону 2016-2017 рр. до державного бюджету було повернено кошти за невикористаним субсидіях в сумі:

6.2 млрд грн – газопостачальними підприємствами;

1.1 млрд грн – теплопостачальними компаніями;

650.1 млн грн – від водопостачальних підприємств

290.7 млн грн – від компаній-постачальників електроенергії.

Нагадаємо, раніше в Мінсоцполітики розповіли, що відтепер житло претендентів на субсидії обстежуватимуть соціальні інспектори. Зокрема, увагу звертатимуть на матеріально-побутові умови домогосподарств за затвердженим актом, який має чіткі розділи і не передбачає огляду вмісту холодильника чи шафи.

Кабінет міністрів 27 квітня вніс зміни в програму надання субсидій. Відтепер громадяни не отримуватимуть допомоги від держави на оплату комунальних послуг, якщо у власності сім’ї є авто, якому менше 5 років, крім мопеда та авто, наданого органом соцзахисту населення. Також субсидію не надаватимуть, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних, а будинку – 200 квадратних метрів, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. У випадку безробітних осіб субсидія надаватиметься тим, хто офіційно зареєстрований у службі зайнятості.

Тим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть дохід три прожиткові мінімуми – 5286 гривень.

 

 
Коментарі (0)