ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняВ Україні запустили дві нові свердловини газу

В Україні запустили дві нові свердловини газу

Компанія Групи Нафтогаз - АТ "Укргазвидобування" - ввела в експлуатацію ще дві високодебітні свердловини на одному із найглибших родовищ на сході України

 

Компанія Групи Нафтогаз - АТ "Укргазвидобування" - ввела в експлуатацію ще дві високодебітні свердловини на одному із найглибших родовищ на сході України.

Сумарно вони дають 390 тис. куб. м газу на добу: 270 тис. куб. м та 120 тис. куб. м, повідомили у Нафтогазі.

За даними компанії, ці свердловини пробурені на одному родовищі, на одному пласті та майже одночасно, тому на технічному сленгу їх називають "близнючками". Вони також мають відносно однакову глибину - 6 км 200 м та 6 км 225 м.

"Раніше буріння таких свердловин тривало від двох до трьох років. Ці ж були готові за 8 місяців. Лише системно покращуючи технологічні процеси, ми даємо кращий результат та посилюємо енергетичну стійкість України", - повідомив очільник Групи Нафтогаз Олексій Чернишов.

Він нагадав, що що у 2024 році Група планує наблизити обсяг видобутку до 15 млрд куб. м газу.

Ідея буріння обох свердловин належить центру 3D-моделювання УкрНДІгазу. Місця їх закладання визначив молодий розробник Дмитро Овчаренко. Каротажні роботи високої складності, пов'язані з великою глибиною свердловини, виконали фахівці Геофізичного управління "Укргазпромгеофізика". Саме вони визначили глибини залягання та параметри продуктивних пластів.

"Нові дані сейсморозвідки та буріння дозволили нашим фахівцям створити якісну 3D-модель, яка наразі є однією з найкращих в Укргазвидобуванні та дозволяє ефективно планувати напрямки подальшого освоєння цього родовища. Роботи на родовищі тривають і незабаром буде закінчено бурінням наступну оціночно-експлуатаційну свердловину", - підсумував Олег Толмачов.

Загалом з початку року Укргазвидобування ввело в експлуатацію вже сім нових високодебітних свердловин з урахуванням свердловин-близнючок.

 

 

 
Коментарі (0)