ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаВ Україні з'являться будинки з нульовим споживанням енергії

В Україні з'являться будинки з нульовим споживанням енергії

В Держенергоефективності сподіваються, що в Україні масово почнуть впроваджувати проекти енергоефективних будівель з близьким до нульового використанням енергії. В планах - збільшення частки таких будівель на 3% на рік.

Будинки з нульовим споживанням енергії  - цілком реальна перспектива. Про це повідомив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук на круглому столі на тему впровадження енергоеффективних рішень в будівництві, який відбувся в Держенергоефективності 8 квітня 2016 року.

«В усьому світі спостерігається тенденція ефективного споживання енергії та використання відновлюваних джерел. Україні також потрібні найсучасніші енергоефективні рішення, які б дозволяли економити традиційні енергоресурси», - повідомив Сергій Савчук та зауважив, що наразі схвалено два Національні плани дій - з енергоефективності та відновлюваної енергетики.

«Національним планом дій з енергоефективності до 2020 року передбачено сприяти залученню інвестицій у будівництво споруд, в яких майже нульове споживання енергії. Крім того, як Національним планом з енергоефективності, так і проектом Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», який імплементує європейську Директиву 2010/31/ЕС, передбачено розроблення національного плану дій щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового споживанням енергії. Цими документами заплановано щорічне збільшення на 3 % частки будівель з близьким до нульового споживанням енергії», - поінформував Голова Агентства та додав, що наразі завдання - втілити в життя ці стратегії.

Проінформувавши про законодавчі ініціативи у сфері енергоефективності, Сергій Савчук висловив сподівання, що кількість проектів  з запровадження нульового використання енергії з кожним роком в Україні збільшуватиметься. «Агентство відкрите до співпраці і готове законодавчо підтримувати та популяризувати  такі проекти», - запевнив він.

Загалом в рамках круглого столу презентовано проект OptimaHouse - будівлі з близким до нульового використання енергії та ознайомлено з тими рішеннями, які були застосовані під час його реалізації. У ході обговорення висловлені пропозиції щодо участі держави у реалізації проектів з будівництва пасивних будівель в Україні та пошуку найбільш ефективних інструментів стимулювання будівництва пасивних будівель в Україні.

 

Національний план дій з енергоефективності та відновлюваної енергетики на період до 2020 року розроблено на виконання вимог ЄС. Обидва Плани реалізують державну політику у цих двох сферах до 2020 року.

 

 
Коментарі (0)