ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаВ Україні подорожчає електроенергія

В Україні подорожчає електроенергія

Будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні за участю російського ТВЕЛу обійдеться в 300-350 млн дол. Це дорожче, ніж аналогічні проекти в інших країнах. І набагато більше, ніж може надати Україна, яка зобов'язана вкласти 40% цієї суми. Реалізувати проект без підвищення тарифів на еле

Будівництво заводу з виробництва ядерного палива в Україні за участю російського ТВЕЛу обійдеться в 300-350 млн дол.

Це дорожче, ніж аналогічні проекти в інших країнах. І набагато більше, ніж може надати Україна, яка зобов'язана вкласти 40% цієї суми. Реалізувати проект без підвищення тарифів на електроенергію для населення навряд чи вдасться, зазначають експерти.

Учора в російської компанії ТВЕЛ повідомили, що оцінюють вартість будівництва заводу з виробництва ядерного палива в Україну в 300-350 млн дол. «Це попередня оцінка, яка буде скорегована за результатами ТЕО під конкретний майданчик, і найбільш ймовірно, що вартість буде в зазначеному діапазоні», – відзначили в ТВЕЛі. Російська сторона нагадує, що готова профінансувати 60% вартості будівництва заводу.

Нагадаємо, минулої осені ТВЕЛ був визнаний переможцем конкурсу з будівництва заводу з вирбництва ядерного палива. Тоді заявлялося, що представлений компанією проект вигідно відрізнявся від розробленого американською Westinghouse, оскільки був дешевший і давав Україні доступ до ядерних технологій. Завод планувалося побудувати в 2013 році, але пізніше терміни будівництва були перенесені на 2015 рік. Слід зазначити, що перенесення терміну невигідне Україні, а ТВЕЛ щорічно поставляє в країну паливо на суму 608 100 000 дол на рік, що становить 54,9% загального обсягу експорту компанії, – пише «Коммерсантъ-Украина».

У Міненерго від коментарів з цього приводу відмовилися. Але високопоставлене джерело в міністерстві заявило, що українська сторона була неприємно здивована обсягом заявлених інвестицій. Утім, ця сума переглядатися не буде. За словами співрозмовника видання, це призведе до того, що «Енергоатом» не зможе фінансувати будівництво без підвищення тарифів на електроенергію для населення.

Аналітик ІК Dragon Capital Денис Саква каже, що «Енергоатом» не зможе знайти 140 млн дол. без перегляду Національною комісією регулювання електроенергетики тарифу на електроенергію у бік підвищення. Акумулювати 50-60 млн дол. для компанії було б цілком реально, відзначає член комітету Верховної Ради з ПЕК Олександр Гудима. «У нинішній же ситуації доведеться підвищувати тариф, причому збільшити його за рахунок перерозподілу з теплової та гідроелектроенергетики не вийде, – каже пан Гудима.– Теплову енергетику зараз виставляють на приватизацію, і знижувати тариф для неї не можна, а гідроенергетика потребує коштів для будівництва нових об'єктів».

 
Коментарі (0)