ГоловнаНовини ЖКГВ Івано-Франківську затвердили податок на житло

В Івано-Франківську затвердили податок на житло

На позачерговій сесії міської ради прийнято рішення №24-Х/І «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.01.2011р. №22-V «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Івано-Франківської міської ради». Згідно з ним, від 1 січня 2012 року буде здійснюватися справляння податку на нерух

На позачерговій сесії міської ради прийнято рішення №24-Х/І «Про внесення змін до рішення міської ради від 27.01.2011р. №22-V «Про встановлення місцевих податків і зборів на території Івано-Франківської міської ради». Згідно з ним, від 1 січня 2012 року буде здійснюватися справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Івано-Франківської міської ради.

Платниками вказаного податку будуть фізичні та юридичні особи, які є власниками об'єктів житлової нерухомості (квартири або житлові будинки). Оподаткуванню підлягатиме житлова площа квартири або житлового будинку.

Платникам податку-фізичним особам надаватимуться пільги зі сплати податку. Так, розмір житлової площі, на яку нараховується податок,буде зменшуватися для квартири на 120кв.м, для житлового будинку – на 250 кв.м(наприклад, якщо житлова площа квартири становить 130 кв. м., то оподаткуванню підлягає 10 кв. м(130-120).

Відповідно до рішення міської ради ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, становить 0,8 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового)року для квартир, житлова площа яких не перевищує 240 кв. метрів, і житлових будинків, житлова площа яких не перевищує 500 кв. метрів.

Що стосується квартир, житлова площа яких перевищує240 кв. метрів,та житлових будинків, житлова площа яких перевищує 500 кв. метрів, ставка податку, згідно з Податковим кодексом України, становить 2,7 відсотка розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.

 
Коментарі (0)