ГоловнаНовини ЖКГТеплоенергетикаУ Запоріжжі перехід на індивідуальне опалення може стати проблемним

У Запоріжжі перехід на індивідуальне опалення може стати проблемним

Станом на 18 січня поточного року заборгованість концерну «Міські теплові мережі» за спожитий природний газ становить 242,2 млн. грн, без різниці у тарифах – 163,3 млн грн.

Заступник голови обласної державної адміністрації Петро Гончарук відвідав концерн «Міські теплові мережі», де перевірив роботу підприємства та обговорив плани на його подальшу роботу щодо утримування цін на природний газ на існуючому рівні, інформує прес-служба ЗОДА.

Генеральний директор концерну «Міські теплові мережі» Сергій Фомич прозвітував про роботу підприємства у 2011 році та доповів про борги населення за минулий рік.

«Станом на 18 січня поточного року заборгованість концерну «Міські теплові мережі» за спожитий природний газ становить 242,2 млн. грн, без різниці у тарифах – 163,3 млн грн. Є ціла низка причин, через які підприємство несвоєчасно розраховується за природний газ. По-перше, це наявність різниці у тарифах на тепло енергію населенню через економічно необґрунтовані тарифи. По-друге, це недостатність обігових коштів через наявність так званого «касового розриву» та сплата податку на прибуток від списання заборгованості за природний газ, - зазначив Сергій Фомич.

«У нас 229 тис. абонентів, і тільки 265 з них, що складає 0,1%, перейшли на індивідуальне опалення. Якщо у кожному будинку до 10% людей перейде на індивідуальне опалення, концерн сприйме це абсолютно безболісно. Але треба враховувати той факт, що наші будинки зводилися таким чином, що там не передбачене автономне опалення. Відтак, якщо перехід з центрального опалення буде масовим, виникне багато труднощів, і головна загроза – це безпека людей, оскільки вже був не один нещасний випадок, коли аварії ставалися саме у квартирах з автономним опаленням», - зазначив Сергій Фомич.

За словами гендиректора концерну, його спеціалістами було розроблено ряд пропозицій, які можуть допомогти покращити ситуацію з розрахунками за природний газ. Серед них - передбачення у законодавстві джерел та механізмів компенсації різниці у тарифах за тепло енергію для населення; своєчасне проведення корегування тарифів; внесення змін до законодавства (передбачити зобов’язання споживача здійснювати авансові платежі, відповідальність боржника за зобов’язаннями належачим йому житлом, затвердити розмір та порядок розрахунків пені за несвоєчасні платежі); визначення ціни на природний газ на рівні ціни, затвердженої у тарифі на тепло енергію.

Вислухавши пропозиції, Петро Гончарук зазначив, що головне завдання зараз і для концерну «Міські теплові мережі», і для всіх інших підприємств, які забезпечують теплом населення - це утримання тарифів на існуючому рівні.

Ольга Туча

 
Коментарі (0)