ГоловнаНовини ЖКГІвано-Франківщина захлинається від сміття

Івано-Франківщина захлинається від сміття

На Івано-Франківщині переповнені сміттєзвалища, спорудження нових полігонів твердих побутових відходів стикається зі спротивом з боку селян, які стають на захист екології та рекреаційних територій. Туристичне Прикарпаття поволі обростає горами сміття.«Ми проти того, щоб знищували нашу екологію, забр

На Івано-Франківщині переповнені сміттєзвалища, спорудження нових полігонів твердих побутових відходів стикається зі спротивом з боку селян, які стають на захист екології та рекреаційних територій. Туристичне Прикарпаття поволі обростає горами сміття.

«Ми проти того, щоб знищували нашу екологію, забруднювали ліс, завдавали непоправної шкоди здоров'ю наших дітей і змушували наших онуків змінювати місце проживання», - таким зверненням відгукнулися мешканці сіл Лоєва, Заріччя та селища Делятин на спробу районної адміністрації ініціювати будівництво сміттєсортувального заводу в Надвірнянському районі. Селяни категорично не бажають сусідства зі «сміттяркою на три райони», як вони охрестили сміттєзавод, який повинен, начебто, обслуговувати, окрім Надвірнянського, ще й Верховинський район і територію Яремчанської міськради.

Переповнення Надвірнянського сміттєзвалища – головний аргумент, яким районна влада мотивує необхідність облаштування нового полігону побутових відходів. Але саме приклад Надвірнянського полігону ТПВ відлякує мешканців Делятина та довколишніх сіл від ідеї співіснування поруч із велетенською сміттяркою, яка розкинеться на понад двох десятках гектарів і (за умови такого ж недолугого господарювання) рано чи пізно перетвориться на джерело екологічної небезпеки.

Як свідчить офіційна довідка, жоден із 27 полігонів твердих побутових відходів на Івано-Франківщині не експлуатується належним чином. Значна частина сміттєзвалищ не обгороджена та не обвалована, не до кожного є під'їзд із твердим покриттям, переважна більшість працює в режимі перевантаження, технологічний процес захоронення відходів не всюди дотримується. Про дезінфекцію та дератизацію на сміттярках здебільшого давно забули.

«Полігони є джерелом інтенсивного забруднення атмосфери та підземних вод, - йдеться в офіційному документі, затвердженому Івано-Франківською облдержадміністрацією. - Практично на жодному з них не знешкоджується фільтрат. Майже усі полігони потребують невідкладної санації (чинні полігони) та рекультивації (закриті полігони)... Крім того, у багатьох містах та селах утворюються несанкціоновані звалища твердих побутових відходів».

Недавня пожежа, яка сталася у середу, 24 серпня, на полігоні ТПВ в урочищі Деренівка під Городенкою, ще раз засвідчила, до чого може призвести неналежний догляд за сміттєзвалищем. Мешканці села Стрільче, які найбільше потерпіли від отруйного диму зі сміттярки, стверджують, що такі загоряння на цьому полігоні стаються нерідко. До того ж, через занедбаний стан під'їзної дороги вогнеборці не завжди можуть оперативно дістатися до осередку загоряння і швидко впоратися із пожежею.

Зрештою, пожежі на сміттєзвалищах – не рідкісний випадок будь-де на Івано-Франківщині. Існують навіть підозри, що власне методом спалювання твердих побутових відходів територію полігонів рятують від їх цілковитого переповнення. Принаймні, як альтернативу до вчасного вивезення сміття із контейнерних майданчиків спалювання відходів час від часу практикували навіть в обласному центрі Прикарпаття. Обгорілі євроконтейнери для роздільного збирання сміття – мовчазні свідки цього вандалізму.

Джерело - Агенція новин Фirtka.if.ua

 
Коментарі (0)