ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГВід підвищення тарифів українців врятують компенсації витрат

Від підвищення тарифів українців врятують компенсації витрат

Понад 4 млн сімей отримають державну підтримку в умовах підвищення цін і тарифів. У Мінрегіоні запевняють, що окрім субсидій, українцям надаватимуть компенсацію додаткових витрат на оплату ЖКП.

Уряд посилює соціальний захист населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги. Окрім житлових субсидій, українці можуть скористатися компенсацією додаткових витрат на оплату комунальних послуг. Про це «Україні Комунальній» повідомили у прес-службі Мінрегіону.

Згідно з повідомленням, ця компенсація розраховується як різниця між розміром плати за послуги з газопостачання, централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води у межах норм споживання (з урахуванням пільг та субсидії) після підвищення цін і тарифів на послуги та розміром відповідного платежу, який сім’я сплачувала до зміни цін і тарифів на послуги.

«При призначенні компенсації не враховується майновий стан сім’ї, як це здійснюється при призначенні житлової субсидії. Натомість застосовуються норма володіння чи користування загальною площею житла та норми споживання комунальних послуг, з урахуванням яких призначається субсидія. Компенсація призначається виходячи з середніх обсягів споживання послуг за попередній період і не перераховується відповідно до фактично спожитих обсягів послуг» - наголошується у повідомленні.

А також додається, що право на отримання компенсації мають сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї - близько 1190 гривень на 1 особу.

Примітно, що житлово-експлуатаційні організації, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку та підприємства, які надають комунальні послуги, повинні надавати у п'ятиденний строк з дня надходження запиту органам соціального захисту населення інформацію про середньомісячний розмір плати за фактично спожиті комунальні послуги у межах норм споживання   (з урахуванням пільг та субсидій, які надавалися відповідно до законодавства) до  та після зміни цін і тарифів на послуги (окремо для опалювального та неопалювального періоду). Одержавши відповідну інформацію про розмір платежів сім'ї до та після підвищення цін і тарифів, орган соціального захисту населення в десятиденний строк має провести розрахунок компенсації.

У Мінрегіоні зауважують, що загалом, з урахуванням житлових субсидій та  компенсації додаткових витрат на  оплату комунальних послуг, 4,5 млн сімей отримають державну підтримку в умовах підвищення цін і тарифів з централізованого опалення, постачання гарячої води та газопостачання. 

Нагадаємо, Постанова Кабінету Міністрів від 5 квітня 2014 №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою передбачено  надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг (централізованого опалення, централізованого постачання гарячої води та газопостачання) у зв'язку з підвищенням цін і тарифів на ці послуги набирає чинності з 1 липня 2014 року.

Катерина Ляшевська
 
Коментарі (0)