ГоловнаНовини ЖКГВідмова від централізованого теплопостачання розвалить галузь - експерт

Відмова від централізованого теплопостачання розвалить галузь - експерт

Відмова від централізованого теплопостачання на користь автономного – опальний крок. Таку думку висловив президент Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ Сергій Бульбас у коментарі кореспонденту «України Комунальної». «Пропозиція розповсюдити досвід Закарпаття стосовно переходу на автоно

Відмова від централізованого теплопостачання на користь автономного – опальний крок. Таку думку висловив президент Всеукраїнської асоціації приватних інвесторів ЖКГ Сергій Бульбас у коментарі кореспонденту «України Комунальної».

«Пропозиція розповсюдити досвід Закарпаття стосовно переходу на автономну систему теплопостачання – опальний крок. Ми ризикуємо «розвалити» і втратити всю теплоенергетичну галузь», - каже експерт.

Як пояснює С.Бульбас, необхідно зважити на різні кліматичні умови регіонів, різний рівень навантаження на мережі та відсутність коштів.

«Впровадження «автономки» у столиці, приміром, призведе до необхідності ґрунтовної «переробки» всієї газопостачальної схеми міста. По-перше, жодна мережа низького тиску не пристосована до подібних навантажень. Навантаження і ТЕЦ, і теплоцентралей будуть перекладені на ті, які знаходяться у межах міста – будинкові, середнього і низького тиску. По-друге, це потребує колосальних коштів, яких немає. Звідки на це брати кошти?», - зазначає експерт.

Як пояснює С. Бульбас, населення купує газ за цінами зниженими – 872 грн за тисячу кубометрів, тоді як вартість блакитного палива для підприємств ТКЕ - 1309 грн. «Слід чітко усвідомити, що, знищивши централізоване теплопостачання, населення вже не отримуватиме газ на пільгових умовах. До того ж, найімовірніше, що усі затрати на переоснащення систем, установку автономних систем також будуть закладатися у тариф для споживачів», - зазначає президент ВАПІ ЖКГ.

С. Бульбас також пояснив, що, відмовляючись від централізованого опалення, «ми у черговий раз нехтуємо питаннями безпеки та екології».

«Наскільки «автономка» виявиться шкідливою для навколишнього середовища та небезпечною в експлуатації – нікого, схоже, не цікавить», - наголошує експерт.

Він також зазначив, що відмова від централізованого теплопостачання «поховає» можливість технологічного оновлення та залучення інвестицій у тепломережі.

«Для чого тоді ми шукаємо і вкладаємо інвестиції в існуючі потужності? Це, буквально, поховає мільйонні бюджети цільових програм того ж самого Мінрегіонбуду, перспективні плани реконструкцій із залученням інвестиційних коштів», - зазначає експерт.

 
Коментарі (0)