ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВесною слід очікувати підвищення тарифів на електроенергію, опалення та гарячу воду

Весною слід очікувати підвищення тарифів на електроенергію, опалення та гарячу воду

В Україні в березні 2017 року, згідно постанови НКРЕКУ №220, знову подорожчає електроенергія. При споживанні понад 100 кВт * год кожен кіловат коштуватиме 1,68 гривні, замість 1,29

У цьому році українців очікує чергове підвищення тарифів на електроенергію, газ, гарячу воду та опалення.

В Україні в березні 2017 року, згідно постанови НКРЕКУ №220, знову подорожчає електроенергія. При споживанні понад 100 кВт * год кожен кіловат коштуватиме 1,68 гривні, замість 1,29 гривні. Крім того, в кінці опалювального сезону, як прогнозують експерти, може подорожчати газ, а разом з цим гаряча вода і опалення. 

Про це йдеться у повідомленні на сайті Сегодня.ua.

Обсяг стандартної ванни – 350 літрів. Щоб прийняти ванну жителям столиці доведеться заплатити близько 29 гривень (один літр гарячої води коштує 8,3 копійки). Приблизно 30 літрів води українці витрачають на умивання і чищення зубів щодня – це близько 2,5 гривні. Похід в туалет (кубометр холодної води коштує 13,43 гривні), за умови, якщо встановлено стандартний зливний бачок об'ємом 6 літрів води, коштує 8 копійок.

Ще близько 20-30 літрів води українці щодня витрачають на приготування (за умови, якщо використовувати холодну воду, це приблизно 30 копійок). Згідно з нормативами водопостачання, в середньому киянин за місяць споживає 4,5 кубометра води.

До березня (при тарифі 1,29 гривні за кіловат), один годину включеного телевізора середньої потужності обійдеться в 64 копійки, а після березня – 80 копійок. Почитати книгу при світлі лампочки потужністю 100 Вт обійдеться в 12 копійок до подорожчання, і 16 – після. Комп'ютер середньої потужності разом з монітором намотає електроенергії на 38 копійок до подорожчання і 50 копійок після перегляду тарифу.

Таким чином за загальними підрахунками прийняти ванну обійдеться споживачеві у 29 гривень, вмитися в гарячій воді – 2,5 гривні, сходити в туалет – 8 копійок, приготувати їжу – 30 копійок, подивитися телевізор 1 годину – 80 копійок, почитати книгу при світлі настільної лампи 1 годину – 16 копійок, провести годину за комп'ютером – 58 копійок.

Усі вищезазначені розрахунки зроблені за умови, що місячне споживання електроенергії перевищує 100 кВт * год.

 

 
Коментарі (2)
Коля
04 Січня 2017 p. 22:09
Доречі, давно вже зникли з продажу малопотужні лампочки розжарювання 15 Вт та 25 Вт. Тобто, українці вимушені на потужному освітленні зайве спалювати електроенергію.
Коля
04 Січня 2017 p. 22:34
Невже на платіжках не можна відвести достатньо вільного місця спеціально для касового відбитку? Щоб відбиток не накладався на інший текст або рекламу? Чомусь із касовим відбитком у Ощадбанку завжди проблема: або його ставлять на окремому сіренькому із дірочками папіросному папірці майже нерозбірливо, або, ще гірше, на квитанції поверх інших записів та нарахувань, - тоді нерозбірливими стають також і ці записи.