ГоловнаКоментаріВето глави держави - сигнал інвесторам, що Україні довіряти не можна

Вето глави держави - сигнал інвесторам, що Україні довіряти не можна

- Відразу зазначу, що відхилення Президентом України змін до Закону, прийнятий Верховною Радою 6 жовтня 2011 р. - невиправданий крок перш за все, неприйняття змін кидає тінь на раніше заявлені ініціативи з розвитку сегмента відновлюваної енергетики в країні.Досить непереконливі аргументи заявлені

- Відразу зазначу, що відхилення Президентом України змін до Закону, прийнятий Верховною Радою 6 жовтня 2011 р. - невиправданий крок перш за все, неприйняття змін кидає тінь на раніше заявлені ініціативи з розвитку сегмента відновлюваної енергетики в країні.

Досить непереконливі аргументи заявлені проти біогазу. На жаль, всі вони викладені на основі невідомих, прихованих джерел, які не були представлені в повному обсязі для детального вивчення.

Незрозуміло, чому негативно сприймається зміни до Закону по системі контролю при механізмі одночасного використання альтернативних джерел енергії і традиційних видів палива.

Повинен сказати, що на сьогоднішній день, енергетична система України не функціонує на належному рівні і тому підключення навіть невеликих, незалежних джерел енергії не погіршить її роботу, а навпаки сприятиме диверсифікації енергопостачання і дозволить стабілізувати навантаження.

Виключаючи можливість реалізації схем по виробництву електроенергії з біогазу, можна з упевненістю говорити про те, що не буде вирішена задача по рекультивації полігонів твердих побутових відходів. Все це тільки посилює проблему забруднення навколишнього середовища на місцях, а в глобальному плані веде до погіршення проблем глобального потепління.

Відмова від запропонованих заходів, які дозволили б використовувати енергію біогазу безпечним і ефективним шляхом для генерації електроенергії та тепла можна віднести до екологічних злочинів.

Даючи спочатку зелене світло розвитку біогазового напрямку, в загальному плані з розвитку відновлюваних джерел енергії, а потім різко перекривати кисень без будь-яких дискусій, викликає побоювання в непорушності ринку зелених інвестицій і сигналізує інвесторам у суміжних секторах економіки про те, що Україні не можна довіряти.

Хочу зазначити, що коли ми використовуємо енергію води, вітру або сонця, то отримуємо зелену енергію, а от при виробництві біогазу, ми вирішуємо проблему з екологічно небезпечними відходами, які сприяють викиду парникових газів. І крім цього виробляємо чисту електроенергію і тепло, високоякісні органічні добрива, а також нарощуємо кількість робочих місць в сільській місцевості. Таким чином, застосування біогазу раціональне.

Кілька слів про біомасу. Безумовно, вона являє собою величезний, нерозкритий потенціал України, який раніше ігнорувався і взагалі не використовувався. Біогаз це якраз той ключ, який допоможе задіяти цей потенціал на благо економічного розвитку і більш чистого навколишнього середовища.

У часи економічної кризи і нестабільності, разом з глобальним потеплінням, інвестиції в альтернативні джерела енергії є, вкрай необхідний стимул для розвитку економіки, скорочення шкідливих викидів в атмосферу, створення нових робочих місць у багатьох галузях промисловості.

Біогазові напрямок є важливою галуззю в відновлювальній енергетиці, яка може допомогти Україні. Тому європейсько-українське енергетичне Агентство закликає президента України або зняти своє вето, або Верховну Раду підтримати зміни до Закону і проголосувати за їх внесення.

 
Коментарі (0)