ГоловнаКоментаріЗаконодавствоВ.Гройсман:«Пенсійна реформа дозволить побороти тіньову зайнятість»

В.Гройсман:«Пенсійна реформа дозволить побороти тіньову зайнятість»

Запропонований Кабінетом Міністрів України проект Пенсійної реформи передбачає відновлення соціальної справедливості і дозволяє побороти тіньову зайнятість
Запропонований Кабінетом Міністрів України проект Пенсійної реформи передбачає відновлення соціальної справедливості і дозволяє побороти тіньову зайнятість, заявив вчора в ефірі телеканалу «1+1» Прем‘єр-міністр України Володимир Гройсман.
 
Володимир Гройсман вважає, що зараз ситуація в пенсійній системі близька до катастрофічної, і бездіяльність вестиме тільки до погіршення. Проблема полягає не тільки в тому, що дисципліна сплати єдиного соціального внеску – ключового джерела наповнення бюджету Пенсійного фонду – є доволі низькою, але й в тому, що стаж людей, які виходять на пенсію – зазвичай недостатній. А, між тим, саме дисбаланси в трудовому стажі  зумовлюють ситуацію, коли людина, яка має 35 років стажу, отримує таку ж мінімальну пенсію, що й людина, яка працювали значно менше, або не працювала зовсім.   
 
«Має бути встановлена справедливість. Якщо я працюю 35 років і сумлінно плачу відрахування, я маю  отримати гідну пенсію», - зазначив Володимир Гройсман і додав, що сумлінна сплата внесків працюватиме на користь боротьби  з зарплатами в конвертах.
 
«І нова система – спосіб боротися з тіньовою занятістю і спосіб подолати дефіцит бюджету Пенсійного фонду, - підкреслив Прем’єр-міністр. - Ми за 7-10 років зменшимо дефіцит бюджету Пенсіонного фонду і виведемо його (дефіцит) в нуль, а люди отримуватимуть гідні виплати».

При цьому, говорячи про ймовірну підтримку реформи в парламенті Володимир Гройсман відзначив: «Це не політика.  Це математична реформа.  І вона потребує прийняття. Навряд чи можна бути проти підвищення пенсій для 9 млн пенсіонерів, проти відміни оподаткування працюючим пенсіонерам. Це комплексні рішення, які виведуть пенсійну систему на новий рівень. Я впевнений, що ми знайдемо кількість голосів для ухвалення ініціатив». 

 
Коментарі (0)

загрузка...