ГоловнаКолонкиВидобуток газу збільшують обіцянками

Видобуток газу збільшують обіцянками

Тепер заявляють, що протягом двох років держава інвестує 2,4 млрд грн у розвиток вітчизняного газовидобутку – і все буде в «шоколаді». Тільки от коли це станеться?На тлі оптимістичних завірянь, зупинити падіння видобутку газу, яке почалося в 2010 році, не вдається. За п'ять місяців 2011 р. Україна

Тепер заявляють, що протягом двох років держава інвестує 2,4 млрд грн у розвиток вітчизняного газовидобутку – і все буде в «шоколаді». Тільки от коли це станеться?

На тлі оптимістичних завірянь, зупинити падіння видобутку газу, яке почалося в 2010 році, не вдається. За п'ять місяців 2011 р. Україна скоротила видобуток газу ще практично на 1% - з 8,45 млрд до 8380 млн куб. м. А найбільший добувач газу в країні «Нафтогаз» скотився ще нижче на 2,2% - з 7740 млн до 7580 млн куб. м.

При цьому останнім часом від нафтогазового керівництва тільки й чути про те, що йдуть роботи зі збільшення видобутку вуглеводнів. То де ж результат?

Замість того щоб займатися розвитком вітчизняної газової галузі і нарощувати видобуток газу «тут і зараз», влада нам малює барвисті пейзажі про грандіозні проекти майбутнього: видобуток сланцевого газу, освоєння глибоководного чорноморського шельфу, видобуток газу на вугільних шахтах, будівництво терміналу для скрапленого газу.

І це на перший погляд здається, що пару відсотків не змінюють ситуації. Насправді, втрачаючи щороку по кілька відсотків, Україна змушена закуповувати більше імпортного газу. За підсумками 2010 р. (у порівнянні з 2009 р.) видобуток газу в Україні знизилася на 5,3%: з 21170 млн до 20050 млн куб. м.

Збереження темпів падіння газовидобутку призведе до того, що за підсумками 2011 р. Україна не дорахується ще як мінімум 0,5-0,7 млрд куб. м цього палива.

Слова управлінців нафтогазового комплексу країни йдуть в розріз з ділами. Вони (керівники) видають бажане за дійсне. І поки що вітчизняний газовидобуток збільшується лише від кількості обіцянок чиновників.

Корольчук Юрій, експерт Інституту енергетичних досліджень

 
Коментарі (0)