ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВинен ЄС: У НКРЕКП планують підвищення тарифу на електроенергію

Винен ЄС: У НКРЕКП планують підвищення тарифу на електроенергію

В Україні очікується підвищення комунальних тарифів, зокрема на електроенергію

 

В Україні очікується підвищення комунальних тарифів, зокрема на електроенергію. У НКРЕКП повідомили, на скільки може подорожчати світло для споживачів.

Електрику зараз продають українцям по 2,64 грн/кВт-год. В уряді запевняють, що тариф не зміниться до кінця опалювального сезону. Проте вже після завершення ситуація може різко змінитися.

Ближче до літа кіловат-година може подорожчати досить відчутно. Про це повідомив голова Національної комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг Костянтин Ущаповський. Однак не йдеться про різкі стрибки, які завдадуть великих втрат бюджету українців.

За словами топменеджера, ринковий тариф становить 5,5-5,8 грн/кВт-год, причому без ПДВ. Це вдвічі більше, ніж платять українці. Борги на ринку електроенергії досягли 60 млрд грн.

Європейські партнери просять лібералізувати тарифи на комуналку, бо зараз вони не є обґрунтованими.

"Ми йдемо в Євросоюз і воюємо за наш європейський вибір, тому змушені це робити. Проте ми маємо чітко розуміти, які запобіжники слід поставити, щоб не постраждали незахищені верстви населення. Ця робота зроблена, все це можна запускати", - пояснив Костянтин Ущаповський.

Глава НКРЕКП  наголосив, що до успішного завершення осінньо-зимового сезону і мови бути не може про подорожчання світла. Однак розрахунки будуть проведені та подані пропозиції. Їх обговорять публічно і лише після цього буде ухвалено відповідне рішення.

"Якщо робити наступний крок, то він має бути виваженим, максимум 15%. Це ми виходимо десь до 3 гривень за кіловат-годину. Коли його буде зроблено, це потрібно обговорювати із суспільством", – зазначив Ущаповський.

 

 

 

 
Коментарі (0)