ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаВиробники зеленої електроенергії отримали 3 мільярди в липні

Виробники зеленої електроенергії отримали 3 мільярди в липні

Держпідприємство "Гарантований покупець" виплатило 3 млрд грн виробникам по "зеленому" тарифу за електроенергію, вироблену в липні 2019 року

 

Держпідприємство "Гарантований покупець" виплатило 3 млрд грн виробникам по "зеленому" тарифу за електроенергію, вироблену в липні 2019 року. Як повідомляє прес-служба компанії, таким чином зобов'язання перед відновлюваної генерацією за перший місяць роботи нового ринку виконані на 100%, передає БізнесЦензор.

Раніше "Гарантований покупець" здійснив авансові платежі за липень на загальну суму 1,76 млрд грн.

"Остаточний розрахунок з виробниками електроенергії з поновлюваних джерел стало можливим після затвердження Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) розміру вартості послуги" Гарантованого покупця "23 Серпня 2019 року. Згідно з Порядком продажу електричної енергії за "зеленим" тарифом це обов'язкова умова для розрахунку з виробниками електроенергії за місяць ", - наголошується в повідомленні.

За даними держпідприємства, на 27 серпня в реєстр виробників за "зеленим тарифом" входять 430 компаній. Загальна кількість виробленої альтернативної енергії в липні - близько 506 тис. МВт-год.

"Крім цього," Гарантований покупець "своєчасно і в повному обсязі перерахував виробникам електричної енергії за" зеленим "тарифом авансові платежі за серпень 2019 року", - повідомляє підприємства, не уточнивши розміру авансових платежів.

Як повідомлялося, 13 серпня НЕК "Укренерго" завершило перерахування авансу в розмірі 1,58 млрд грн держпідприємству "Гарантований покупець" для компенсації витрат на покупку електроенергії у виробників з поновлюваних джерел по "зеленому" тарифу.

Нагадаємо, 27 червня Окружний адмінсуд Києва за позовом пов'язаного з Ігорем Коломойським акціонерного товариства "Нікопольський завод феросплавів", призупинив дію постанов НКРЕКУ, якими встановлювались тарифи "Укренерго" на передачу і диспетчерське управління з 1 липня.

12 липня НКРЕКУ прийняла нову постанову, знизивши на 10% тариф НЕК "Укренерго" на передачу електроенергії магістральними та міждержавними мережами з 1 серпня 2019 року - до 312,14 грн за МВт / год.

В "Укренерго" заявляли, що через рещенія суду в липні компанія працювала за тарифом, встановленим без урахування запуску нової моделі ринку електроенергії, який не покриває витрати "Укренерго" на виконання своїх функцій в новому ринку електроенергії. Зокрема відсутні кошти на покупку послуг генеруючих компаній для балансування енергосистеми і компенсації витрат ДП "Гарантований покупець" на покупку електроенергії ВДЕ по "зеленому" тарифу ".

Нагадаємо, що тарифи "Укренерго" з 1 липня збільшилися за рахунок включення в їх структури витрат, які раніше лежали на ДП "Енергоринок". Зокрема, в тариф на передачу НКРЕКУ заклала витрати на покупку технологічних втрат електроенергії в магістральних мережах, а також кошти на відшкодування ДП "Гарантований покупець" витрат на оплату електроенергії з ВДЕ по "зеленому" тарифу.

 

 
Коментарі (0)