ГоловнаКоментаріВирівнювання тарифів на ЖКП призведе до відходу від ринкових механізмів

Вирівнювання тарифів на ЖКП призведе до відходу від ринкових механізмів

- На сьогоднішній день визначено основні заходи, які спрямовані на вирішення саме цього завдання. Зокрема, передбачається реалізувати їх у короткострокові, середньострокові та довгострокові перспективі, оскільки зменшення різниці у тарифах для різних міст України – це комплексне завдання, яке має

- На сьогоднішній день визначено основні заходи, які спрямовані на вирішення саме цього завдання. Зокрема, передбачається реалізувати їх у короткострокові, середньострокові та довгострокові перспективі, оскільки зменшення різниці у тарифах для різних міст України – це комплексне завдання, яке має включати заходи технічного, організаційного та економічного характеру.

При цьому очевидно, що вирівнювання тарифів на житлово-комунальні послуги по Україні і запровадження компенсаційних механізмів супроводжується рядом економічних та політичних ризиків. Зокрема - це відхід від ринкового та повернення до адміністративного встановлення тарифів у житлово-комунальній сфері і відсутність аналогів такої системи формування тарифів у країнах з ринковою економікою, де розрахунки та встановлення тарифів здійснюються за кожним конкретним підприємством. Крім цього, це і дотування галузі з державного бюджету, втрата власниками підприємств стимулів до ефективного управління цими підприємствами та втрата підтримки міжнародних фінансових організацій через відхід від ринкових механізмів ціноутворення у галузі та дотування підприємств з державного бюджету.

В той же час, Кабінетом міністрів України, за результатами обговорення 1 червня 2011 року питання формування тарифів на ЖКП, утворено робочу групу з розроблення Концепції реформування житлово-комунального господарства. Зазначеній робочі групі доручено підготувати пропозиції, зокрема, щодо єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги. Таким чином робота у даному напрямку продовжується.

 
Коментарі (0)