ГоловнаНовини ЖКГВиселяють із гуртожитку? Допоможе... прокурор

Виселяють із гуртожитку? Допоможе... прокурор

В Україні налічується близько 6 тис. гуртожитків, з яких понад 700 увійшли до статутних фондів приватизованих підприємств. При цьому органами прокуратури України постійно приділяється увага питанням захисту конституційних прав їхніх мешканців, повідомляє прес-служба відомства.Зокрема, прокуратурою в

В Україні налічується близько 6 тис. гуртожитків, з яких понад 700 увійшли до статутних фондів приватизованих підприємств. При цьому органами прокуратури України постійно приділяється увага питанням захисту конституційних прав їхніх мешканців, повідомляє прес-служба відомства.

Зокрема, прокуратурою вживаються заходи щодо повернення незаконно приватизованих гуртожитків у власність держави та захисту прав громадян на проживання у них.

Так, припинено зловживання службових осіб, які протиправно виселяли громадян з помешкань без надання іншого житла у Донецькій, Кіровоградській, Тернопільській, Хмельницькій, Чернівецькій областях.

Прокурори Волинської, Запорізької, Луганської, Полтавської, Рівненської, Херсонської областей своєчасно реагували на факти незаконної передачі гуртожитків у приватну власність.

За прокурорського втручання усунуті порушення прав мешканців гуртожитків на отримання житлово-комунальних послуг у Київській, Луганській, Рівненській, Одеській, Херсонській областях.

Прокурорами м. Києва, Вінницької, Запорізької, Луганської, Херсонської та Черкаської областей в інтересах органів місцевого самоврядування до суду пред'явлено позови про визнання незаконними включення гуртожитків до статутних фондів приватизованих державних підприємств та повернення їх у державну власність.

З 1 січня 2009 року набрав чинності Закон України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», яким врегульовано питання щодо передачі таких помешкань у власність територіальних громад та реалізації конституційних прав на житло громадян, котрі на законних підставах не менше 5 років зареєстровані та фактично проживають у гуртожитках та не мають іншого власного житла.

Водночас передача гуртожитків у комунальну власність місцевих територіальних громад не забезпечується самими ж радами.

Зокрема, у Рівненській області лише за втручання прокурорів були створені інвентаризаційні комісії та проведена інвентаризація гуртожитків, вжито заходів для прийняття їх у комунальну власність та приватизації кімнат мешканцями.

Допускаються випадки, коли під час прийняття гуртожитків у комунальну власність не визначається їхній статус (житловий будинок, гуртожиток, соціальний гуртожиток чи непридатне для проживання приміщення). Балансоутримувачами не виконуються функції щодо збереження майна гуртожитків, допускаються порушення при нарахуванні плати за комунальні послуги для їх мешканців.

Ураховуючи актуальність зазначеного питання, Генеральною прокуратурою України підпорядкованим прокурорам направлено листа щодо активізації правозахисної діяльності у сфері захисту конституційних прав мешканців гуртожитків.

 
Коментарі (0)