ГоловнаКоментаріЕлектроенергетикаВ.Кудрицький: "Промисловим споживачам доцільно розглянути можливості забезпечення себе власною генерацією"

В.Кудрицький: "Промисловим споживачам доцільно розглянути можливості забезпечення себе власною генерацією"

Промисловим споживачам електрики було б доцільно розглянути можливості забезпечення себе власною генерацією для зміцнення своєї енергетичної стійкості
Промисловим споживачам електрики було б доцільно розглянути можливості забезпечення себе власною генерацією для зміцнення своєї енергетичної стійкості в умовах ударів росії по енергосистемі, про заявив голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, пише "Україна Комунальна". 
 
«Ми пропонували б таким споживачам розглянути можливості також максимізувати власне виробництво електрики там, де це можливо, для того, щоб збільшити свою енергетичну стійкість і стійкість регіону до таких атак», - розповів Володимир Кудрицький у бліцінтерв'ю агентству «Інтерфакс-Україна».
 
Наразі проблема обмежень промислових споживачів, які застосовуються в Дніпропетровській області, полягає не у відсутності електроенергії в системі загалом, а саме в обмеженні живлення енерговузла після ударів росією з 22 березня. 
 
«Тому імпорт саме в цій ситуації не сильно врятує промислових споживачів, але їх врятує якась внутрішня генерація, яка в цьому вузлі, в цьому районі існує. Але, безумовно, в неї треба вкласти кошти, її треба реконструювати. Вона часто належить і самим цим промисловим споживачам», - зазначив Кудрицький. 
 
Водночас він звернув увагу, що «Укренерго» бачить інтерес промислових споживачів до власної генерації і як оператор енергосистеми заохочуватиме і всіляко сприятиме цьому процесу. 
 
«Тільки ми будемо говорити про ті технології, які покривають увесь їхній графік споживання, а не якісь окремі частини доби. Тобто, якщо це буде сонячна станція, вона має бути з акумулятором, а якщо це якась газова, наприклад, газотурбінна чи газопоршнева станція, чудово», - пояснив голова «Укренерго». 
 
Крім того, НЕК, за його словами, намагатиметься створювати умови для того, щоб промисловість могла під'єднати ці станції до мережі і, наприклад, продати оператору енергосистеми допоміжну послугу - первинний або вторинний резерв. 
 

«Це тоді буде win-win ситуація і для нас як для оператора, і для промисловості, тому що вони не тільки забезпечать своє підприємство електроенергією під час обстрілів, так іще й зароблять на цьому», - зазначив СЕО.  

 
Коментарі (0)