ГоловнаКоментаріОпалювальний сезон 2023-2024В.Кудрицький: "Укренерго за перегляд списків підприємств, які не можна відключати за жодних умов"

В.Кудрицький: "Укренерго за перегляд списків підприємств, які не можна відключати за жодних умов"

Перегляд списків підприємств, які не можна відключати за жодних умов, бо вони є об’єктами критично важливої інфраструктури й вилучення з них тих, допоможе вирішити питання накопичення боргів на ринку електроенергії
Перегляд списків підприємств, які не можна відключати за жодних умов, бо вони є об’єктами критично важливої інфраструктури й вилучення з них тих, хто насправді не є таким об’єктом, допоможе вирішити питання накопичення боргів на ринку електроенергії.
 
Про це в інтерв’ю виданню LB.ua розповів голова правління НЕК «Укренерго» Володимир Кудрицький, пише "Україна Комунальна". 
 
Борги підприємств, які не розраховуються за придбану на балансуючому ринку електроенергію, складають близько половини загального обсягу боргу учасників ринку перед «Укренерго».  Відповідно, «Укренерго» своєю чергою не може розрахуватись з виробниками електроенергії, що сильно ускладнює їм завдання з ремонту енергоблоків, підготовки до сезону, накопичення запасів палива. 
 
«На початку вторгнення обласні військові адміністрації визначили перелік критичних споживачів. Тоді не було можливості довго відпрацьовувати детальні критерії. І сталося так, що в переліках опинилися сумнівні об'єкти. На кшталт готелів. Або якихось інших підприємств, які очевидно не виробляють тепло або не займаються водопостачанням населення і бізнесу. Тобто які не є критичною інфраструктурою. 
 

Там такий досить строкатий перелік таких підприємств у переліку. Зараз цей урядовий наказ вже скасували, і ці підприємства втратили свою «броню» від відключень. Їх почнуть відключати, цей процес буде болісним. Але за електроенергію, яку ти споживаєш, треба платити. На ринку є чітка взаємозалежність між вчасними сплатами рахунків і тим, скільки в нас енергоблоків у роботі», - розповів керівник «Укренерго». 

 
Коментарі (0)