ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаВлада Кіровоградщини занепокоєна діями облгазу

Влада Кіровоградщини занепокоєна діями облгазу

Керівництво області турбує надмірна активність ВАТ «Кіровоградоблгаз» по відключенню газопостачання старих або несправних котлів у приватних оселях. Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Кіровоградської ОДА. Протягом літа працівники компанії опломбували біль

Керівництво області турбує надмірна активність ВАТ «Кіровоградоблгаз» по відключенню газопостачання старих або несправних котлів у приватних оселях.

Про це ІА «Україна Комунальна» повідомили у прес-службі Кіровоградської ОДА.

Протягом літа працівники компанії опломбували більше трьох тисяч газових котлів через те, що в них вийшли з ладу запальні пристрої. Причому людям не пояснили, що новий котел, який коштує 5-6 тис. грн купувати непотрібно, а достатньо придбати новий запальний пристрій з автоматикою (до 2 тис. грн). Та ще й встановили вкрай короткі терміни для ліквідації несправностей – 2 місяці. Тож невипадково гаряча лінія губернатора аж червоніє від скарг бідолах, а кілька десятків малозабезпечених щоденно оббивають пороги департаменту ЖКГ Кіровоградської міськради.

На нараді справедливо зазначалося, що пенсіонер, який одержує по 800-900 грн пенсії, не може за два місяці накопичити необхідну суму. До того ж серед таких людей чимало немічних, яким важко ходити, аби турбуватися про ремонт. Перший заступник голови облдержадміністрації А.Ніколаєнко відмітив, що в результаті непродуманих дій «Кіровоградоблгаз» більше втратить на скороченні постачання газу, аніж виграє на заміні газового обладнання. В результаті заробить «Кіровоградобленерго», бо люди почнуть грітися електрикою.

Андрій Іванович зауважив, що керівництво компанії повинно значно збільшити терміни заміни зношеного обладнання (можливо до двох-трьох років), аби люди встигли назбирати гроші необхідні на ремонт або заміну. За його словами, «Кіровоградоблгазу» також було б варто попрацювати з банками стосовно надання людям кредитів на придбання котлів. Якщо ж у банків виникнуть сумніви щодо повернення позик літніми людьми, то можна укласти угоди, що у разі смерті боржника банківська позика повертатиметься з місцевого бюджету. «Якщо акціонерне товариство неспроможне самостійно розв'язати цю проблему, то нехай співпрацює з владою, аби відпрацювати такий механізм заміни газового обладнання, щоб він був прийнятний для людей», - наголосив А.Ніколаєнко.

 
Коментарі (0)