ГоловнаНовини ЖКГЕлектроенергетикаВласників генераторів за перевищення рівня допустимого шуму штрафувати не будуть - МОЗ

Власників генераторів за перевищення рівня допустимого шуму штрафувати не будуть - МОЗ

У МОЗ кажуть, що допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60 дБА вдень та 40-50 дБА вночі.

У МОЗ спростували інформацію про штрафи для власників генераторів за перевищення рівня допустимого шуму, про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я, пише "Україна Комунальна".

Раніше мережею поширювалася інформація, що для власників генераторів установили норми щодо допустимого рівня шуму, який має становити не більше 55-70 дБ удень і 45-60 дБ уночі, а за недотримання таких норм нібито передбачені штрафи, а за повторні порушення навіть загрожувала конфіскація джерела шуму.
 
А втім, у МОЗ кажуть, що допустимі рівні звуку в приміщеннях житлових будинків становлять 35-55 дБА вдень та 25-35 дБА вночі, а на території житлової забудови — 50-60  дБА вдень та 40-50 дБА вночі. 
 
Такі вимоги не застосовуватимуть під час ліквідації наслідків аварій, стихійного лиха, інших надзвичайних ситуацій, а також у випадках коли, шумні прилади та інше обладнання забезпечують життєдіяльність житлових і нежитлових громадських будівель. 
 
Для зменшення шумності генератора, у відомстві радять встановити генератор на відстані 6 метрів від житлових будинків та спальних приміщень, оточити прилад шумозахисними й акустичними екранами, або ж обладнати його спеціальним кожухом із внутрішньою шумоізоляцією та відведення вихлопних газів.
 
Коментарі (0)