ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГВовк: Газовий Дюссельдорф і вугільний Роттердам ідентичні

Вовк: Газовий Дюссельдорф і вугільний Роттердам ідентичні

Обидві формули поки що являються лише перехідним етапом в процесі лібералізації українського енергоринку.

Обидві формули поки що являються лише перехідним етапом в процесі лібералізації українського енергоринку.

Принципової різниці між затвердженими формулами Роттердам+ по вугіллю та Дюссельдорф+ по газу немає.

Про це заявив Глава Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, Дмитро Вовк, передають "Українські новини".

"За показниками формули ідентичні – середнє значення відповідного commodity (сировинного) індексу за останні 12 місяців з урахуванням логістики скоригований на показники якості, а саме калорійність. По структурі ринку природний газ і енергетичне вугілля також ідентичні – у моменті власними ресурсами забезпечити близько 70%, 30% потрібно імпортувати", - заявив Дмитро Вовк. Глава НКРЕКП також зазначив, що обидві формули прийняті як перехідний етап в процесі лібералізації українського енергоринку.

"Обидві формули прийняті, як перехідний етап до лібералізації ринку, мають фундаментальне обґрунтування і спрямовані на забезпечення власними енергетичними ресурсами. Більш ніж раціонально для держави розвивати свою енергонезалежність і знижувати навантаження на купівлю валюти", - сказав він.

27 квітня 2016 року КМУ прийняв постанову №315, яким урівняла ціни на газ для промисловості та населення. Цим рішенням також визначена формула ціни газу, в основі якої лежать котирування в європейському хабі NCG (поблизу німецького міста Дюссельдорф) + доставка до україно-словацького кордону.

3 березня 2016 року НКРЕКП прийняла постанову №289, в якій затвердила нову методологію розрахунку оптової ринкової ціни електроенергії (ОРЦ). Згідно цієї методології, вугільна складова у тарифі на електроенергію заснована на котируваннях вугільного хаба ARA (Роттердам) + доставка в український порт.

 

 
Коментарі (0)