ГоловнаКолонкиАльтернативна енергетикаЄвро-арени України: Що? Де? Коли? І яким коштом?

Євро-арени України: Що? Де? Коли? І яким коштом?

Одночасно зі щастям, яке «впало нам на голову», звалилася і купа проблем, адже до ладу потрібно привести і дороги, і транспорт, і аеропорти, і готелів набудувати, а найголовніше – підготувати, так би мовити, обличчя країни – стадіони, які прийматимуть гостей. Усього їх чотир

Одночасно зі щастям, яке «впало нам на голову», звалилася і купа проблем, адже до ладу потрібно привести і дороги, і транспорт, і аеропорти, і готелів набудувати, а найголовніше – підготувати, так би мовити, обличчя країни – стадіони, які прийматимуть гостей.

Усього їх чотири. Це «Донбас Арена» у Донецьку, НСК «Олімпійський» у Києві, «Металіст» у Харкові та «Львів Арена» (робоча назва) у Львові. Звичайно, головна ставка робиться на столицю України, «нашестя» футбольних фанів у яку буде найбільшим.

Білети на чемпіонат вже давним-давно у продажу, а готовність України викликає побоювання, що приймаючій стороні таки доведеться червоніти.

На сьогодні у повній «бойовій» готовності лише два стадіони - у Донецьку та Харкові. Безперечно, можна пишатися донецькою літаючою тарілкою - стадіоном «Донбас Арена», на будівництво якого пішло три роки і 1,5 млрд. грн. Його, зокрема, визнали «Кращим проектом Mobotix 2009 року у світі» та «Найкращою будівлею 2009 року в Україні». А інспектори УЄФА назвали «Донбас Арену» Колізеєм 21 сторіччя. Стадіон вміщує 51 504 місця для вболівальників. Його також називають містом у центрі міста. Крім переглядів футбольних матчів, тут можна відпочити з розмахом: завітати у ресторан чи бар, відсвяткувати корпоратив, весілля або день народження, побувати у клубному музеї, підкачати м'язи у тренажерному залі , «відірватись» у нічному клубі і т.д. Дифірамби йому можна продовжувати і продовжувати.

Набагато скромніше виглядає стадіон «Металіст», проте і він у списку лідерів щодо готовності. На його реконструкцію витратили два роки і 60 млн. грн. Відкрили стадіон, який вміщує 42 тисячі вболівальників, також у 2009 році. Як зазначав тоді віце-президент Федерації футболу України Сергій Стороженко, «Металіст» перетворився на найсучаснішу і «складну агротехнічну споруду». Він також хвалився тим, що під час реконструкції стадіону було перевершено деякі європейські стандарти, зокрема, щодо освітлення футбольного поля.

Поки що пасе задніх, але обіцяє вчасно виправитись стадіон у Львові. Як запевняє Львівський міський голова Андрій Садовий, офіційне відкриття заплановане на осінь цього року. А поки що його готовність складає 55%. Проте на об'єкті люди працюють вдень і вночі. Згідно з проектом, буде споруджено 33 тисячі місць для футбольних вболівальників. «Львів Арена» матиме три поверхи. На першому буде паркінг, а два інші - для двоярусних трибун, VIP-сектору та решти допоміжних приміщень. Крім того, стадіон вміщуватиме конференц-зали, VIP-клуби, галереї, ресторани, різноманітні навчальні центри і т.д. Відповідно до кошторису, на все це піде 875 млн. грн.

Головна спортивна арена країни - НСК «Олімпійський» - одна із найпроблемніших. Навколо стадіону точиться купа розмов, на жаль, доволі неприємних. І не дарма. Стадіон для українців виявиться просто «золотим», адже на його реконструкцію спрямували захмарну суму грошей - 4,59 млрд. грн. Для прикладу, на «Донбас Арену», побудовану з «нуля», пішло майже утричі менше грошей!

Експерти УЄФА, які нещодавно інспектували хід робіт на стадіоні, залишились задоволеними побаченим.

Тим часом «Олімпійський», як інформує офіційний сайт стадіону, вже готовий на 87%. Роботи на головній спортивній арені ведуться у три зміни, в них задіяно майже дві тисячі осіб.

Передбачається, що новий стадіон буде відповідати «еліт-класу» і поєднає 80-літню спортивну історію України, європейський досвід та надсучасні технології. Крім того, з усіх спортивних арен, що готуються в Україні до Євро-2012, він буде найбільшим. На трибунах мають розміститися 69 004 глядачів.

«Сучасного обличчя стадіону надасть скляний фасад та покриття у вигляді підвісного навісу з напівпрозорої синтетичної мембрани, що накриватиме 100% глядацьких місць. Інфраструктура стадіону відповідатиме вимогам УЄФА до стадіонів класу «Еліт» – з новою системою безпеки, збільшенням кількості підходів до стадіону та шляхів евакуації, системи відеоспостереження з моніторами і відеокамерами, інформаційно-комп'ютерними технологіями», - повідомляється на офіційному сайті НСК «Олімпійський».

Головний стадіон майбутнього чемпіонату Європи, на якому відбудеться і фінал змагання, і церемонія закриття, має відкритися восени цього року. А нам залишається лише сподіватись, що кошторис робіт не зросте знову, а арену добудують вчасно і без ексцесів.

Погорєлова Ксенія спеціально для ІА «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)