ГоловнаНовини ЖКГАльтернативна енергетикаВстановлено технічні причини руйнування копра на шахті ім. Бажанова

Встановлено технічні причини руйнування копра на шахті ім. Бажанова

Однією з причин руйнування копра на шахті ім. Бажанова ДП «Макіїввугілля» стала наявність у стінах значних за розмірами зон з низькою міцністю бетону. Про це під час брифінгу заявив перший заступник голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Віктор Шайтан,

Однією з причин руйнування копра на шахті ім. Бажанова ДП «Макіїввугілля» стала наявність у стінах значних за розмірами зон з низькою міцністю бетону.

Про це під час брифінгу заявив перший заступник голови Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Віктор Шайтан, інформує прес-служба відомства.

За його словами, випробування окремих фрагментів зруйнованих стін засвідчило, що бетон стін характеризується високим ступенем неоднорідності, мінімальне значення міцності становить 3 МПа, тоді як за проектом вона повинна становити 20 МПа. Також комісія визначила й інші можливі фактори, що викликали аварію. Зокрема, не здійснювався належний контроль за якістю бетону через відсутність приладів неруйнівного контролю під час його введення в експлуатацію у 1960 році (якщо покладений бетон якісний, то з роками міцність його збільшується).

За словами В.Шайтана, наявність виведеного з експлуатації вентиляційного каналу, а саме порушення його герметичності в місці примикання до ствола, може бути джерелом залучення (притягання) ґрунтових вод за рахунок депресії у стволі. Це могло призвести до ослаблення ґрунту основи фундаменту копра (можливо вимивання і висмоктування ґрунту у ствол). У результаті цього міг виникнути крен фундаменту і копра в цілому. Тривале динамічне навантаження в зоні розташування розвантажувальних кривих (відмітка +23,0 м) у сукупності із тріщиноутворенням у результаті багаторічної експлуатації, а також корозійного пошкодження арматури бетону могли призвести до поступової втрати несучої здатності стін.

«Сукупність наведених вище фактів у поєднанні з несприятливими погодними умовами (проливні дощі, сильний вітер, протягом тижня напередодні аварії) могла призвести до обвалення копра», – повідомив перший заступник Голови Держгірпромнагляду України.

 
Коментарі (0)