ГоловнаКолонкиАльтернативна енергетикаХарків зустріне єврофанів «кисневим голодуванням»?

Харків зустріне єврофанів «кисневим голодуванням»?

Черговий крок назустріч Україні європейського рівня життя для харків'ян став кроком назад у сфері екології. Саме цю проблему підкреслили у Відкритому зверненні до організаторів та спонсорів чемпіонат

Щоб покращити проходження транспортного потоку від аеропорту до стадіону «Металіст», проспект Гагаріна розширили за рахунок знищення алеї дерев, яка проходила по центру дороги.

Для будівництва додаткового транспортного терміналу в червні 2011 року на вулиці Полтавський шлях була знищена липова алея.

Планом підготовки Харкова до Євро нова дорога через Парк ім.Горького не передбачалася. Однак, влітку 2010 року її спорудили - для цієї мети було вирубано 1500 дерев.

11. Просп.Гагаріна. Квітень 2011р. Знищення природних фільтраторів повітря при збільшенні потоку машин. Наскільки адекватна ціна?

Нова дорога утворює «Т»-подібне перехрестя з центральною вулицею міста, де з цієї причини стали утворюватися автомобільні затори.

У результаті таких «реконструкцій» для проведення Євро-2012 Харків втратив більше 1500 дерев у парку Горького влітку 2010 року, понад 900 дерев на проспекті Гагаріна навесні 2011 року, 50 дерев на вулиці Полтавський Шлях у липні 2011 року. Міськрада планує вирубати 300 дерев на Московському проспекті в 2012 році, - також відповідно до плану підготовки до проведення футбольного чемпіонату. Тобто, за офіційними даними, один з результатів підготовки міста до чемпіонату з футболу - 3000 зрубаних дерев.

Всі ці вирубки були проведені без необхідної оцінки їх впливу на навколишнє середовище, з порушенням вимог законодавства та без урахування думки громадськості.

2

2. Просп.Гараріна. Квітень 2011р. Дерева щільною стіною поділяли зустрічні смуги руху. Тепер на цьому місці - асфальт

Слід зазначити, що з числа шкідливих сполук у атмосфері, найбільшої шкоди здоров'ю харків'ян наносять зважені частинки (пил) - їх концентрація, залежно від пори року, перевищує норму в 4 - 5 разів. Дані забруднення викликають захворювання органів дихання і мають канцерогенні властивості.

Захист населення від негативного впливу пилу полягає, насамперед, у створенні «зеленого щита» - зелених насаджень. Підготовка Харкова до Євро-2012, з одного боку, зруйнувала «зелений щит» міста, з іншого - сприяла утворенню автомобільних заторів. Обидва ці фактори призведуть до зростання загальної загазованості міста.

3

3. Просп.Гагаріна, Квітень 2011 р.

Будівництво для потреб Євро-2012 готелів у міському лісопарку також не допоможе зменшити загазованість міста. Наприклад, у плані підготовки до Євро 2012 погоджено будівництво готелю на 90 номерів по вул. Батумський в міському лісопарку. За повідомленнями місцевих ЗМІ, під будівництво цього готелю відведена площа 25 гектар лісу. Більш того, цей готель «перетвориться» в «15 однопід'їзних, триповерхових будинки ... для апартаментів». Що також спричинить вирубку декількох сотень дерев.

4

4. Парк ім.Горького. Травень 2010р. Ціна дороги - 1,5 тис. дерев, сотні птахів

Харківські чиновники звітують про виконання всіх вимог УЄФА у частині підготовки інфраструктури міста до Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Однак у цих звітах нічого не говориться про озеленення міста. Чи означає це, що вимоги УЄФА не містять екологічну складову? Однак, поряд з цим, УЄФА заявляє, що бере участь у боротьбі зі зміною клімату та захисту навколишнього середовища.

Дивлячись на негативний приклад Харкова, автори Звернення констатують, що керівництво УЄФА зацікавлене тільки в підготовці інфраструктури для чемпіонату. Влада закриває очі на порушення, які супроводжують будівництво і наносять шкоду навколишньому середовищу міста. УЄФА, завжди виступала за здоровий спосіб життя, фактично, сприяла погіршенню якості навколишнього середовища Харкова і знищення зелених зон міста.

Автори висловлюють свою незгоду з такою «неекологічної» політикою УЄФА і вимагають перегляду умов підготовки країн, що приймають Чемпіонат. Опрацювати екологічну складову підготовки до чемпіонату та посилити вимоги щодо її виконання. У разі порушення екологічної складової, футбольна Асоціація повинна реагувати негайно: вимагати припинення антиекологічних робіт.

Також у зверненні до УЄФА автори закликають врахувати негативний досвід Харкова і зробити все можливе, щоб підготовка до наступних чемпіонатів не стала причиною знищення навколишнього середовища приймаючих міст. В іншому випадку автори залишають за собою право закликати громадськість до саботажу УЄФА та проведення акцій протесту.

Сергій Шапаренко, спеціально для ІА «Україна Комунальна»

 
Коментарі (0)