ГоловнаВибір редакціїТарифи ЖКГЯк сплатити рахунки за ЖКП: «Ощадбанк», Інтернет або SMS?

Як сплатити рахунки за ЖКП: «Ощадбанк», Інтернет або SMS?

Інтернет-банкінг: всім і кожному Ще кілька років тому, коли тарифи на житлово-комунальні послуги у великих містах змінювалися не так часто, деякі українці практикували так зване «довгострокове доручення». Потрібно було відкрити поточний рахунок у банку, укласти договір з банком про спис

Інтернет-банкінг: всім і кожному

Ще кілька років тому, коли тарифи на житлово-комунальні послуги у великих містах змінювалися не так часто, деякі українці практикували так зване «довгострокове доручення». Потрібно було відкрити поточний рахунок у банку, укласти договір з банком про списання з нього грошей на рахунки комунальних служб. У спеціальній заяві необхідно вказати дані кожної служби, а також розмір фіксованої суми, яку потрібно буде списувати з рахунку кожен місяць. Тож банк щомісяця автоматично «перекладав» гроші на рахунки комунальникам. Це зручно, якщо у вас є рахунок у банку або зарплатна картка. Підключення до послуги в багатьох банках вже здійснюється безкоштовно, перерахування грошей на рахунок - від 0,2-0,5% суми. Для підтвердження оплати рахунків у банку в будь-який момент можна отримати квитанцію з печаткою, датою трансакції і сумою переказу.

Однак, у даний момент це не найпопулярніший спосіб, оскільки тарифи на ЖКП постійно змінюються. Тому все одно доведеться стежити за ними, щоб не виявитися боржником.

Інша справа - витратити півгодини в будь-якому великому банку («ПриватБанк», «Укрексімбанк», OTP Bank і т.д.) і підключитися до інтернет-банкінгу. Залежно від банку та тарифного пакету, тарифи на оплату рахунків через інтернет-банкінг складуть від кількох копійок за одну операцію до, наприклад, 30 грн за всі операції, які ви провели протягом року. Дуже демократично щодо цін. Іноді клієнтів обслуговують і зовсім безкоштовно, в рамках акцій. З будинку буде потрібно вийти тільки один раз, щоб поповнити рахунок, а якщо роботодавець перераховує гроші на зарплатну картку, - і виходити не потрібно.

Отримавши доступ до системи, клієнт повинен «внести» реквізити комунальних служб, номер картки та останні три цифри на зворотному боці картки, після чого зможе оплачувати рахунки одним кліком. Детальна інструкція з прикладом того, що і як заповнювати в квитанції, опублікована на сайті банку, що надає таку послугу.

Для зручності можна підключитися і до SMS-банкінгу. Тоді після кожного списання з карткового рахунку вам надходитиме SMS. Через інтернет-банкінг зручно оплачувати рахунки за світло і газ, суми яких змінюються залежно від споживання, адже клієнт їх вказує самостійно.

Головна перевага системи - нею можуть скористатися жителі практично будь-якого населеного пункту.

Посередники в Інтернеті

Ще один популярний спосіб сплатити за комунальні послуги - на спеціальних сайтах в Інтернеті, наприклад, на сайті Portmone.com. Для цього потрібно зареєструватися на сайті, отримати логін і пароль і регулярно вносити абонплату в розмірі 9,9 грн за місяць. Також буде потрібна платіжна карта і постійний залишок коштів на ній. Зручність полягає в тому, що повідомлення про сплату надходить на електронну адресу. Можна скористатися і послугою доставки квитанції про платежі в паперовому вигляді за допомогою звичайної пошти.

До оплати приймаються міжнародні платіжні картки Visa, Visa Electron і Mastercard, випущені будь-яким українським або міжнародним банком. Також приймаються картки класу Mastercard Cirrus / Maestro, випущені такими банками як: «Райффайзен Банк Аваль», АБ «Укрсоцбанк», Банк «Фінанси та кредит». Однак, варто пам'ятати, що картки Mastercard Electronic не приймаються для оплати в інтернеті, через обмеження платіжної системи Mastercard.

Система забезпечує оплату рахунків тільки з організаціями, з якими укладено прямі договори. Так, наприклад, у Києві за допомогою Portmone.com можна оплачувати рахунки за комунальні послуги, виставлені комунальним підприємством Головний інформаційно-обчислювальний центр Київської міської державної адміністрації (КП ГІОЦ). Тож, якщо ваш кооперативний будинок обслуговується в КП ГІОЦ, то сплатити рахунки можна. Але зарахувати гроші на рахунки об'єднань власників багатоквартирних будинків (ОСББ) не можна. Проте і тут перші «ластівки» вже з'являються. Так, мешканцям Паркового містечка, які обслуговуються в ТОВ «ЖЕК-ПМ», вже можна платити через цю систему.

Також окремо можна оплачувати рахунки за електроенергію і газ («Київенерго» або «Київгаз»). Мінімальний платіж у системі залежить від кожної компанії, але, як правило, повинен бути не менше 5 грн. Не варто хвилюватися і за папери. Договорами компанії Portmone.com з постачальниками послуг обумовлено, що рахунки, роздруковані з сайту системи, є документами, що підтверджують оплату. Крім того, запросивши в банку виписку карткового рахунку з мокрою печаткою і підписом, можна отримати незаперечний документ, що підтверджує платіж. В якості додаткової гарантії можна скористатися послугою доставки квитанцій.

Найбільший недолік - до системи Portmone.com підключені лише київські комунальні підприємства. Аналогічні послуги надає і сервіс plategka.com. Там за комунальні послуги можна платити і жителям Донецька.

Оплачувати комунальні послуги в Києві через КП ГІОЦ тепер можна і просто за WebMoney. Для цього користувачам потрібно зайти на торговий сайт системи ukrbuy.com. Зарахування коштів здійснюється протягом 2-х банківських днів. Після оплати на адресу електронної пошти платника буде відправлена квитанція. Сплатити через цей сайт за ЖКП, наприклад, можна жителям Маріуполя чи Донецька (не всі послуги). А от для одеситів є Міський єдиний розрахунковий центр (МЄРЦ) - www.gerc.ua. До оплати приймаються кредитні карти, карти НСМЕП і WebMoney. Зазначимо, що такі сайти-посередники з'являються і в інших містах.

Платимо просто...на вулиці

Для тих, хто не довіряє Інтернету, є можливість сплачувати комунальні послуги через банкомати. Для цього доведеться відвідати вибраний банк і відкрити картковий рахунок. Звичайні карти VISA Electron і Maestro, які чудово підходять для оплати платежів, у багатьох банках видаються безкоштовно, а їх обслуговування коштує кілька гривень на рік.

Далі в банкоматі або терміналі потрібно вибрати функцію оплати рахунків і перевести гроші з картки на рахунок комунальників. Таким чином можна розраховуватися не тільки за квартиру, світло і газ, але і за Інтернет, кабельне телебачення, а також поповнювати рахунок мобільного. Після фінансової операції пристрій видає чек, який служить підтвердженням платежу.

У багатьох банках послуга сплати рахунків комунальних служб безкоштовна, але в деяких розмір комісії може становити від 0,1 до 2% від суми платежу. Спосіб в принципі зручний, і ним часто користуються, але, на жаль, далеко не всі банки мають банкомати і термінали з функцією оплати рахунків.

І найвірніший спосіб для консервативних, які і не довіряють банку або Інтернет-сервісам, - це сплата за ЖКП через електронні платіжні термінали з тач-дисплеєм.

Процедура оплати послуг здійснюється досить просто, у кілька кроків. В основному меню користувач вибирає послугу, яку хоче оплатити, вводить номер особового рахунку. При оплаті послуг платнику виводяться на екран ПІБ, особовий рахунок, адреса та інформація про послуги, по яких здійснюються нарахування, і заборгованість (поточні нарахування) із них. Користувач здійснює вибір послуг, за якими хоче здійснити оплату. Оплата здійснюється внесенням готівкових грошей в купюроприймач терміналу. Варто отримувати чек і зберігати його, оскільки це є єдиним підтвердження факту оплати. Через термінали і банкомати зручно платити невеликі платежі: за домофон, Інтернет або ТБ.

Вибираючи один або кілька способів, варто пам'ятати, що дистанційна оплата рахунків - всього лише справа техніки. Всі ці послуги банків, сайтів-посередників не позбавляють від неправильних нарахувань платежів ЖЕКами та іншими службами, невключення в розрахунки субсидій і т.д. Але практично з усіма труднощами вам допоможуть впоратися досвідчені консультанти.

Файдер Максим спеціально для «України Комунальної»

 
Коментарі (0)