ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГЗ 1 липня доставка газу подорожчає

З 1 липня доставка газу подорожчає

Регулятор знизив липневе подорожчання доставки з 20% до 8%, а потім підняв до 10% через прийдешнього подорожчання газу

Регулятор знизив липневе подорожчання доставки з 20% до 8%, а потім підняв до 10% через прийдешнього подорожчання газу.

Національна комісія з регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ) внесла зміни до другого етапу подорожчання доставки газу. При цьому в день голосування був запропонований і затверджений документ з більш високими тарифами, ніж в оприлюдненому раніше на сайті відомства проект постанови. Остаточні цифри, які побачать українці в платіжках за транспортування газу, опубліковані нижче.

В кінці минулого року, одночасно з поділом газових платіжок на дві - за споживання газу і його транспортування, НКРЕКУ було прийнято рішення про подорожчання транспортування газу на 46%. Щоб пом'якшити для населення перехід на нові тарифи, подорожчання було розбите на два етапи - з 1 січня (другий стовпець в інфографіку) та 1 липня (третій стовпець "План"). При цьому річне подорожчання мало становити в середньому 20%.

Але 3 червня НРКЕКУ вирішило переглянути липневе подорожчання газу в сторону зменшення, як свідчить офіційна формулювання, "з метою недопущення соціальної напруги серед населення". Було затверджено і оприлюднено проект зниження подорожчання з 20% до 8% (4 стовпець "Проект"), який, однак, був переглянутий в день засідання, і 24 червня НКРЕКУ затвердила пакет документів з більш високими тарифами (5 стовпчик "з 1 липня" ).

Наприклад, якщо для "Вінніцигаза" взимку було передбачено з 1 липня подорожчання з 1,07 до 1,31 грн за доставку 1 куб м. Газу, то в проекті НКРЕКУ закладалося зниження подорожчання до 1,13 грн за доставку 1 куб. м. Однак в день голосування Нацкомісія затвердила для ліцензіата тариф в 1,16 грн за 1 куб. м, який і стає чинним з 1 липня.

Як випливає з аналізу переглянутих Нацкомісією тарифів, з 1 липня найбільше подорожчають платіжки за транспортування газу для жителів Мелітополя (24%), Умані (19%), Гадяча (18%) і Лубен (16%), в той час як для клієнтів Запоріжгазу, Полтавгаз і Черкасигаз подорожчання менше (відповідно 16%, 15%, 14%).

 

 
Коментарі (0)