ГоловнаНовини ЖКГТарифи ЖКГЗ 10 червня українцям нараховуватимуть пеню заборг по комуналці

З 10 червня українцям нараховуватимуть пеню заборг по комуналці

Загальний розмір пені не повинен становити більш як 100% боргу

В Україні з 10 червня 2019 року починають нараховувати пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг. 

Такі штрафні санкції передбачені законом №2189-VIII "ПРО житлово-комунальні послуги", нова редакція якого набрала чинності з 1 травня 2019 року.

Прийнятий закон зобов'язує кожного боржника платити пеню за прострочення комунальних платежів. У разі затримки субсидії або невиплати заробітної плати пеня не нараховується.

Граничний розмір пені – 0,1% боргу за кожен день прострочення. Пеню нараховуватимуть за кожен день, починаючи з 20-го числа. Розмір пені буде налічувати сам постачальник. Загальний розмір пені не повинен становити більш як 100% боргу.

Така санкція може відчутно зачепити великих боржників. При невеликому "мінусі" та коротких термінах прострочення пеня матиме символічний розмір.

Пеня нараховується за борги, які утворилися з 1 травня 2019 року.

 
Коментарі (1)
Коля Пухов
11 Червня 2019 p. 16:50
Багато осіб непенсійного віку не мають ні зарплати, ні пенсії: звільнені з попереднього місця роботи у зв"язку з різноманітними "ліквідаціями" держпідприємств; тобто стали безробітними з ініціативи держави і по незалежним від працівників причинам.----------Отже, у цих з вини держави безробітних немає грошей для оплати комуналки. І тепер держава тим безробітним за неоплату комуналки буде нараховувати пеню... Хіба це не маразм?