ГоловнаНовини ЖКГЖитлоЗа безоплатне розміщення ВПО заклади будуть отримувати компенсацію від ПФ

За безоплатне розміщення ВПО заклади будуть отримувати компенсацію від ПФ

Від початку війни однією з найгостріших проблем для українців, які змушені були залишити власні домівки, стала проблема житла.
Від початку війни однією з найгостріших проблем для українців, які змушені були залишити власні домівки, стала проблема житла. Для її вирішення в країні запроваджено низку інструментів і програм. Один з них – безоплатне проживання ВПО у приміщеннях, які надають для цього військові адміністрації та місцева влада, пише "Україна Комунальна".
 
Відтепер:
  • Процедура буде більш ефективною. Функція виплат передається Пенсійному фонду. Виплати будуть здійснюватися безпосередньо закладам, де живуть внутрішньо переміщені особи, а не органам влади, на балансі яких перебувають ці заклади.
  • Цифровізація процесу дозволить уникнути зловживань, а розрахунки тепер будуть кожного місяця, без затримок.
  • Форма власності закладу не матиме значення, тобто розширюється перелік установ та організацій, які зможуть отримати компенсацію.
  • компенсація буде здійснюватися на кожну ВПО, яка розміщується в закладі (виходячи з соціальних норм житла, нормативів ЖКП та норм забезпечення твердим паливом), аналогічно до програми житлових субсидій. Це означає, що чеки оплати послуг, квитанції, звіти, які були передбачені раніше, більше не будуть потрібні.
  • За призначенням компенсації заклади зможуть почати звертатись до Пенсійного фонду вже з липня 2025 року. Вона виплачуватиметься щомісячно, до 10-го числа кожного місяця (із врахуванням заборгованості за травень і червень).
  • За період з січня по квітень 2025 року фінансування буде проведено за перехідним механізмом: заклади мають звернутися до органів соціального захисту з інформацією про заборгованість, після чого вона буде погашена разовою виплатою з державного бюджету.
 
Коментарі (1)
Коля Пухов
07 Лютого 2017 p. 21:15
Думаю, що подібні "викриття" будуть і далі продовжуватись , адже треба чимось відволікати увагу пересічного населення від постійного знецінення гривні , яке зовні виглядає як неухильне зростання цін і тарифів.