ГоловнаНовини ЖКГГазопостачанняЗа борги теплокомуненерго можуть поплатитися їхні керівники

За борги теплокомуненерго можуть поплатитися їхні керівники

Керівники теплопостачальних підприємств-боржників можуть поплатитися власними посадами, якщо до 15 жовтня не проведуть поточні розрахунки за спожитий газ.

Запорізька, Луганська, Одеська, Донецька обласні державні адміністрації до 15 жовтня повинні забезпечити проведення поточних розрахунків підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ. Таке завдання зазначеним облдержадміністраціям поставив Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Темник, - інформує прес-служба відомства.

За дорученням Уряду Мінрегіон провів детальний аналіз стану розрахунків підприємств теплокомуненерго за використаний природний газ у розрізі кожного регіону України. В Запорізькій, Луганській, Одеській та Донецькій областях, як показав аналіз, фактичний рівень оплати в 2013 році нижчий економічно розрахункового рівня.

До прикладу, заборгованість Запорізької області складає 697 млн грн, з яких 538 млн грн – борг концерну «Міські теплові мережі». Фактично підприємство розрахувалося за газ на 79,8 млн грн (22%) при розрахункових можливостях 284,2 млн грн (78,4%).

Схожі ситуації, коли підприємства теплокомуненерго сплатили менше коштів від фактичних розрахункових можливостей і в Луганській, Одеській і Донецькій областях.

Тому Міністр наголосив, що в разі, якщо до 15 жовтня  не будуть проведені поточні розрахунки підприємств теплоенергетики за спожитий природний газ, керівники підприємств-боржників будуть звільнені з посад.

«Ми не допустимо, щоб хтось ставив під загрозу  належний початок і проходження опалювального періоду. Уряд жорстко контролює питання розрахунків за спожитий природний газ», - акцентував Геннадій Темник.

Він також зазначив, що Міністерство звернеться з проханням до Глави Уряду доручити Міненерговугіллю, НАК «Нафтогаз України» та облдержадміністраціям до 1 жовтня 2013 року провести звірку розрахунків з теплопостачальними підприємствами.

Як повідомляла «Україна Комунальна» раніше, Кабінет Міністрів доручив НАК «Нафтогаз України» та керівникам органів центральної виконавчої влади забезпечити негайне обмеження поставок природного газу до технологічного мінімуму підприємствам, які виробляють теплову енергію у разі неповних розрахунків за спожитий газ.

Катерина Ляшевська
 
Коментарі (0)
Loading...

загрузка...
 
Loading...