ГоловнаНовини ЖКГФінансування ЖКГЗа неякісне управління будинком гроші повертатимуть

За неякісне управління будинком гроші повертатимуть

Мінрегіон затвердив порядок перерахунку вартості послуги з управління багатоквартирним будинком з моменту її ненадання або за надання неякісної послуги

Мінрегіон затвердив порядок перерахунку вартості послуги з управління багатоквартирним будинком з моменту її ненадання або за надання неякісної послуги. Це дозволяє захистити права споживачів і дає можливість співвласникам платити справедливу ціну за надані послуги.

"Новий порядок дозволяє мешканцям платити тільки за фактично спожиті послуги та дає право зменшити рахунки в разі неякісної послуги чи її ненадання. Порядок встановлює чіткі взаємовідносини з керуючим і дозволяє уникати непорозумінь в частині нарахування плати", - заявив глава Мінрегіону Геннадій Зубко.

Зокрема, відповідно до порядку здійснення перерахунків вартості послуги з управління багатоквартирним будинком за період її ненадання або надання неналежної якості:

- визначаються умови та строки проведення перерахунку керуючим;

- визначаються вимоги до підтвердження обсягу фактично наданих послуг та фактично понесених витрат керуючим;

- встановлюються особливості здійснення перерахунку за технічне обслуговування та енергопостачання ліфтів, а також зміст, обслуговування і технічний ремонт внутрішньобудинкових систем;

- визначаються умови, при яких перерахунок не проводиться;

- встановлюються вимоги щодо інформування управителів споживачів про проведення перерахунку.

За інформацією ProfiDOM.com.ua, вже створена необхідна правова база для впровадження ринку керуючих житлом і, головне, створена можливість для співвласників багатоквартирних будинків ефективно розпоряджатися своїм майном, сплачуючи справедливу ціну за надані послуги.

 
Коментарі (0)